Zdravé cuketové placičky se sýrem

Květákové placičky

Léto je v plném proudu a dát si skvělé výpěstky z vaší zahrady rozhodně stojí za to. Výbornou volbou jsou bezesporu cukety. Na zahradě se jich většinou urodí obrovské a množství a člověk neví, co z nich má vlastně upéct či uvařit. Klasiku představují cuketové placičky, které jsou zdravé, skvěle chutnají a jejich příprava není nijak výrazně náročná. Pokud si je chcete připravit také, jste na správné adrese. Popíšeme vám celý postup. Nejprve se ale vrhněme na ingredience.

Strouhání cukety

Co budeme potřebovat:

Ingrediencí není až tolik. Uvedeme nejprve ty hlavní a následně i volitelné, které chutnali nám, když jsme recept vyzkoušeli.

  • zhruba 400 gramů najemno nastrouhané cukety
  • 100 gramů špaldové mouky
  • 2 domácí vejce
  • trocha soli
  • trocha pepře
  • 4 stroužky česneku
  • 50 gramů celých ovesných vloček

Obecně platí, že konzistence těsta je ryze na vás. Máte-li rádi moučnější, klidně přidejte špaldové mouky. Česneku se dle našich zkušeností také vyplatí dát více. V případě čínského několikanásobně. Z dalších ingrediencí, které jsou dle našeho názoru spíše volitelné, uvádíme pouze majoránku a sýr. Pokrm dokonale provoní. Sýr dá placičkám další rozměr. My jsme vybrali eidam 30%.

Těsto na placičky

Jak na to?

Jednoduše. Obecně by se dalo říct, že všechno smícháte dohromady a můžete smažit. Na počátku je zapotřebí nastrouhat cuketu. Postupně přidáme vajíčko, mouku, vločky, česnek a dochutíme pepřem a solí. Když máme vše hotovo, vezmeme si naběračku a postupně na rozpálenou pánev s tukem dáváme malé bochánky. Smažit můžete jak na oleji, tak i na sádle. My jsme zvolili druhou jmenovanou variantu. Placičky se opekly skutečně do zlatova a křupaly. Podívat je můžete buď samotné, anebo klidně i s vařenými bramborami, což byl náš případ. Záleží pouze a jen na vašem gustu.

Smažení placiček

Přejeme dobrou chuť!

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.