Venkovní markýzy na terasu v různých podobách

Kloubové markýzy

Už máte dost poletujícího slunečníku, který neustále rovnáte na místo, aby dokázal zastínit potřebný prostor v posezení? Není se čemu divit. V době, kdy je možné sehnat kvalitní markýzy, se slunečníky stávají nechtěnými společníky. Jak ale takovou markýzu vybrat, respektive, které typy se momentálně na trhu nacházejí? Přesně na tuto otázku si odpovíme v následujících řádcích, a to poměrně podrobně. Podíváme se i na výhody a nevýhody jednotlivých druhů markýz.

Kloubové markýzy jako ekonomické řešení

Jestliže chcete zakoupit venkovní markýzy za rozumnou cenu v kvalitním provedení, vyplatí se vsadit na klasické kloubové. Jejich název je odvozen od kloubového mechanismu, který je základem pro jejich sklápění, anebo naopak roztahování. Jejich hlavní předností je přijatelná cena. I vysoce kvalitní venkovní markýzy tohoto typu lze sehnat levně. Za nevýhodu je třeba považovat fakt, že se nikdy nedokážou shrnout natolik, aby byly dokonale chráněné proti dešti a nepřízni počasí. Naštěstí jsou na trhu vysoce odolné modely, které při vhodné údržbě a pravidelném mytí dokážou vydržet velmi dlouhou dobu.

Kloubové markýzy

Luxusní kazetové markýzy

Pokud chcete opravdový luxus, dopřejte si přítomnost kazetových markýz. Cenově se pochopitelně dostáváme o něco výše, než tomu bylo u předchozího typu, nicméně získáte mnohem větší pohodlí. Markýzy se totiž na váš pokyn díky dálkovému ovládání zasunují do kazety, tedy boxu, který je umístěn nejčastěji přímo na stěně objektu. V případě nepříznivého počasí, tak celý komplet zajíždí do tohoto pouzdra. I díky tomuto faktu dokážou v případě, že je nezapomenete při vichřici shrnout, vydržet takřka napořád.

Kazetové markýzy

Boční markýzy pro více soukromí

Pro pohodový odpočinek je důležité i zajištění většího soukromí. O to se postarají boční markýzy. Jejich poloha na boční straně pergoly či otevřeného posezení zabrání nejen zvídavým pohledům cizích lidí, ale i větru.

Boční markýzy

Nakupujte u specialisty

Ať už vybíráte jakékoli zmiňované venkovní markýzy, spolehněte se při jejich nákupu na služby specialistů. Našim tipem je společnost SEIDLER s.r.o. nabízející modely od známého výrobce Climax. Firma působí na trhu již více než 15 let. Spolehnout se u ní můžete na kompletní servis od výběru až po montáž a servis konkrétní markýzy.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.