Zbavit se zápachu přírodně není složité

Pach

Obtěžuje vás zápach v interiéru, případně kdekoli jinde? Aby ne! Někdy se zkrátka podaří, že se zrovna dvakrát příjemně v konkrétní místnosti cítit nebudete. Zbavit se zápachu lze samozřejmě prostřednictvím nejrůznějších chemických prostředků a voňavek. Většinou jde ale o vcelku zbytečné přehlušování pachů s minimálním účinkem. Právě proto se vyplatí vsadit spíše na přírodní cestu. Jakou? To vám prozradíme v následujících řádcích. Podíváme se na ryze přirozené prostředky, jimiž se dá zápasit s mnohými druhy pachu.

Když otevřete lednici a vyvalí se pach

Často se nepříjemná rádoby vůně line přímo z lednice. Mnohdy stačí syrečky nebo aromatické sýry. Ty se vyplatí dát do sklenice a zavřít. Tradiční trik pro eliminaci pachů ale spočívá ve využití jedlé sody. Na jednu z polic umístěte mističku právě s ní a máte vyhráno.

Páchnoucí odpad

Jestliže páchne výlevka, vyplatí se použít opět jedlou sodu s tím, že se zalije horkou vodou. Při totožných potížích se záchodovou mísou vsaďte ještě na služby oleje. Ten funguje jako jakýsi kryt.

Ryby a mléko

Vyvarovat se pachu z pečených ryb není nijak složité. Prostě k nim jenom přidejte rozkrojené jablko. Budete mít jistotu, že pach se eliminuje. Rozlilo se vám na sporáku mléko? Pak se neostýchejte posypat ono místo solí. Ta dokáže zápach efektivně pohltit.  

Když se něco připálí

Zajímavá je i rada týkající se likvidace zápachu po spáleninách, případně cigaretovém kouři. Výborný je pro tyto účely ocet. Prostě se do něj namočí hadr, dokonale vyždímá a následně se s ním v místnosti zamává. Za chvilku by nepříjemný pach měl přijít vniveč.

Ocet

Na záchodě zapalte sirku

Obtěžuje vás extrémní pach jdoucí z WC? Mnohdy stačí jenom zapálit obyčejnou sirku a za chvilku bude pryč. Nic jednoduššího nenajdete. Metoda je maximálně účinná.

Zápalky

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.