zázvorový džem 3

Zázvorový džem pomůže proti nachlazení

Zázvor je vlastně takový malý poklad. Obsahuje spoustu látek posilujících imunitu a není divu, že v období nachlazení bývá v obchodech leckdy nedostatkovým zbožím. Pokud vám už ovšem leze zázvorový čaj na nervy a ani kandované kousky nejsou podle vašeho gusta, zkuste si připravit originální zázvorovou marmeládu.

Nemusíte mí strach. Není tak pikantní, jak si možná myslíte. Delší doba varu zázvor o část jeho štiplavých látek připraví. Přitom v něm však zůstane dost účinných složek, prospěšných pro naše zdraví.

Jen čtyři kroky k úspěchu

Tedy vlastně čtyři ingredience. A nejde o nic složitého. Potřebovat budete jen zázvor, cukr, citron a pektin alias jablečnou vlákninu. A co si s tím vším počít?

Zázvor

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ingredience na zázvorový džem:

  • 1 kilogram zázvoru
  • šťáva z jedné polovinu citronu
  • půl kila cukru
  • 10 gramů pektinu

Zázvor nejdříve dobře oloupejte. Jde to ostrým nožem, ale i hranou polévkové lžíce. Záleží na šikovnosti. Nezapomeňte také vykrájet všechna tvrdá očka. Poté zázvor nakrájejte na malé kousky. Vložte ho do hrnce, přidejte citronovou šťávu a cukr a 10 minut povařte.

Po dalších třiceti minutách máte hotovo

Poté přidejte pektin a dál vařte na mírném plameni. Půl hodina by měla stačit. Během této doby však nezapomeňte budoucí zázvorový džem občas zamíchat, aby se nepřipálil! Po půl hodině udělejte klasický talířkový test. Je-li vše v pořádku, naplňte zázvorový džem do menších sklenic, dobře zavíčkujte a otočte dnem vzhůru.

Není třeba zavařovat, ale pokud nedáte jinak, dopřejte sklenicím ještě 10 minut v horké lázni. Po vychladnutí můžete servírovat (a rozdělené sklenice uchovávejte v lednici). Zázvorovému džemu to bude slušet s bílým pečivem, a to nejenom v období nachlazení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *