Zazimování bazénu Azuro krok po kroku

Zazimování bazénu

Letní sezona je již dávno minulostí a na zahradě vám s největší pravděpodobností zbyl bazén. Nechat ho přes zimu jen tak ladem by nebyl zrovna optimální krok. I proto se vyplatí volit efektivní zazimování bazénu. Řešit jej lze hned několika způsoby. Vše se odvíjí především od konkrétního modelu. My se zaměříme na zazimování bazénu Azuro. Ten se stal za poslední léta velmi oblíbeným především díky minimální ceně, vysoké kvalitě a možnosti zapuštění pod povrch země. Tento model je v podstatě z hlediska konstrukce totožný s modelem Marimex Orlando. Právě ten bude na našem videu.

Vypuštění a úprava vody

V první řadě je zapotřebí vypustit z bazénu vodu. Ne veškerou! Stačí vypustit vodu nejprve přes filtrační zařízení a později, když hladina klesne pod skimmer, přes výpustnou trysku. Když už ani druhá alternativa není možná, nastoupí ponorné čerpadlo. Nechali jsme hladinu vody cca 10 cm pod výpustnou tryskou. Poté již bylo zapotřebí upravit vodu. Nejprve jsme změřili pH prostředí. Jelikož bylo příliš vysoké, aplikovali jsme pH – prostředek v prášku. Poté už jsme smíchali s vodou zimní směs pro bazény a nalili ji rovnoměrně do bazénu po bocích.

PET lahve s pískem

Je-li voda upravena a odstraněny i větší nečistoty, můžeme do ní dát PET lahve naplněné pískem. My jsme zvolili klasický žlutý. Je to v podstatě jedno. Lahve zabrání nadměrnému rozpínání vody a případnému prasknutí pláště bazénu. My jsme použili 3 kusy.

Finální zakrytí bazénu

Pokud už je voda upravená a PETky v ní, můžete začít s jejím zakrytím. Optimální je využití originální zakrývací plachty na bazény tohoto typu. Není ale problém vzít i klasickou zakrývací plachtu, kterou spojíte klasickou ráčnou. Záleží na vás. Pokud máte bazén na větrném místě, vyplatí se ještě očky provléct provázek a jeho druhý konec ukotvit k zemi, případně zatížit dlažebními kostkami.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.