Okurky kyselé

Zavařování okurek: Zajímavé tipy, jež se mohou hodit

Zavařování okurek je činnost, kterou s oblibou dělají nejen lidé, kteří mají k dispozici vlastní sklizeň okurek „nakladaček“. V současné době už si můžete koupit okurky a zavařit si je podle sebe. Co si budeme vykládat – okurky jsou něco jako bramborový salát: každý má nejradši ty svoje, na které je zvyklý. A těm se kupované zavařené okurky rozhodně nemůžou rovnat. Pokud si ale myslíte, že by se tato činnost dala vylepšit, vyzkoušejte některý z následujících tipů.

Velikost okurek

Ideální velikost okurek pro zavařování je od 7 do 10 cm dlouhé a v průměru do 3 cm široké. Nicméně hodit se budou také menší okurky, které se naskládají nahoru do sklenic, čímž se okurky v nádobě utěsní. Příliš velké okurky můžete před vložením do sklenice nakrájet podélně. Pokud byste chtěli své okurky konzumovat co nejdříve, napíchejte je ze strany vidličkou. Tak se do nich nálev dostane dříve.

Zavařování okurek

Foto: Pixabay

Zavařování v mikrovlnné troubě

Pokud už sezóna okurek končí a vám zbylo na zavaření jen malé množství okurek, můžete je zavařit v mikrovlnné troubě. Použijte k tomu sklenice se šroubovacími víčky. Sklenice naplňte okurkami i nálevem a uzavřete je. Takto je vložte do mikrovlnné trouby. Mikrovlnná trouba o výkonu 700 W dokáže půllitrovou sklenici zavařit již za 5 minut. Pokud byste chtěli zavařovat více sklenic najednou, násobte tento čas počtem sklenic. To znamená, že 5 sklenic budeme zavařovat 25 minut. Poté sklenice vyndejte (použijte chňapky) a nechte vychladnout otočené dnem vzhůru.

Další neobvyklé ingredience

Při jakémkoli vaření se dá experimentovat – i při zavařování. Někteří lidé mají rádi pikantnější chuť okurek, a tak do sklenic k okurkám přidávají chilli papričku, feferonku nebo třeba několik stroužků česneku. Jestli máte rádi aromatické okurky, můžete při zavařování přidat hřebíček a badyán. Zvolit můžete i speciální ochucené octy s bylinkami, nebo i jablečný či vinný ocet. Získáte o něco jemnější chuť. Pro ostrou chuť (jestliže máte rádi kyselé) zkuste ocet balsamico.

Zavařovat lze i v myčce na nádobí

Sklenice naplňte okurkami a studeným nálevem. Uzavřete je a naskládejte do myčky dnem vzhůru. Spusťte co nejdelší program na co nejdelší domu. Po ukončení programu vyjměte z myčky a nechte vychladnout dnem vzhůru. Nepokládejte je ale na studenou plochu, mohly by prasknout. Skládejte je na připravenou utěrku.

Zdroj: http://www.milujizavarovani.cz/cs/temata/show/clanky/29-okurky-jak-od-nasich-babicek/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *