Zalepte poškozené holinky rychle a kvalitně – vše potřebné nejspíš máte doma

Udělala se vám díra na oblíbených holínkách? Nezoufejte, dost možná je ještě můžete zachránit. A celý postup je mnohem jednodušší, než si nejspíš myslíte. Dokážeme vám to.

A na opravdu navíc nebudete potřebovat nic složitého. Vystačíte si jen s tím, co najdete ve skříni. A to jak u běžných gumových holinek, tak u těch moderních neoprénových, které používají zejména rybáři.

Budete potřebovat jen… záplatu na kolo

Ano, opravdu – tak prosté to je. Samozřejmě se prodávají speciální záplaty na holínky, u nichž si můžete vybrat i barvu, ale proč utrácet za něco tak zbytečného, když záplaty na duše stojí pár desetikorun?

A jak se aplikují? Opravdu snadno. Nejdříve je nutné poškozené místo dobře očistit a odmastit – k tomu vám pomůže třeba technický benzín. Jakmile budete mít hotovo, jednoduše aplikujte záplatu podle návodu. Obvykle ji stačí jen silně přitlačit na poškozené místo a chvíli počkat. Nic víc není třeba.

Foto: Pixabay

Kdy tato oprava fungovat nebude?

Jestliže jste se na zahradě jen potkali s hřebíkem, pak si záplatu klidně dopřejte. Ovšem na holinky popraskané v nártu nebo na ty, které se jednoduše rozsypávají stářím, už se tento postup nehodí. Možná nanejvýš jako nouzovka, která však nevydrží déle, než pár dní. Doporučujeme proto koupit holinky nové.

Jak se opravuje neoprén

Dost možná jste však už běžnou gumu zavrhli a místo holinek z pryže máte doma ty neoprénové. Jestliže jsou poškozeny jen malinko, bohatě postačí zakápnutí otvoru latexovým lepidlem. V případě většího poškození je vhodné aplikovat speciální latexové záplaty (ty lze použít i na goretex). Obvykle bývají součástí balení ve chvíli, kdy si neoprénové holinky nebo třeba kalhoty kupujete.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.zachytame.cz/jak-opravit-brodici-kalhoty-a-rybarske-boty-diry

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)