Zahradnické tipy, které vás budou zajímat

Vidličky

Pokud patříte mezi zahradníky, kteří si rádi svou práci usnadňují, pak je tento článek právě pro vás. S následujícími tipy můžete dosáhnout lepších výsledků, krásného vzhledu své zahrady nebo usnadnění práce na zahradě. Ať už jste nováčkem nebo již ostříleným zahradníkem, některý z těchto tipů se může hodit i vám.

Květináč bez dna

Ať už se vám květináč rozbil sám nebo dno odstraníte záměrně (nebo například kbelík), můžete jej ještě využít. A to na rostliny, které mají tendence nekontrolovaně se šířit vaší zahradou, jako je například máta. Stačí ji vysadit právě do takového květináče nebo kbelíku bez dna. Její růst už budete mít pod kontrolou.

Ochrana před zvířaty

Drobná zvířata, jako jsou například kočky, mohou ve vaší rostlině způsobit pohromu. Rády se například válejí na půdě. Pokud toto udělají na malých sazeničkách, je velmi pravděpodobné, že se úrody již nedočkáte. A proto je dobrý nápad do prostoru mezi nimi zapíchat plastové vidličky tak, aby jejich rukojeti byly v zemi, zatímco hroty budou mířit nahoru. Toto řešení kočky odradí, ale neublíží jim.

Malý skleník vyrobený z plastové lahve

Pokud chcete urychlit růst nebo klíčení svých rostlinek, můžete jim vytvořit podmínky podobné ve skleníku. Z plastových lahví odřízněte spodní část a dejte ji na hrnec se zasazenou rostlinkou. Jakmile začne láhev bránit rostlině v růstu, je třeba ji odstranit. Pozorujte také, zda půda kolem rostliny nejeví známky plísně.

Vaječné skořápky

Foto: Pixabay

Vaječné skořápky jako hnojivo

Vaječné skořápky běžně vyhazujeme. Je to ale velká škoda, protože v sobě obsahují spoustu vápníku, který mnohé rostliny ocení. Vysušené skořápky vajec proto namelte na prášek – například v kuchyňském robotu. Práškem pak posypte půdu v okolí rostlin. Funguje to jako hnojivo.

Polystyrenové kousky

Polystyrenové kousky, které vám mohly přijít jako součást balíku, který jste si objednali přes internet, nevyhazujte. Můžete je použít na dno květináče jako drenážní vrstvu. Poté je klasicky zasypte půdou a můžete na nich pěstovat jakoukoli rostlinu. Na rozdíl třeba od kamínků, které se běžně k tomuto účelu používají, polystyren nic neváží a usnadní tak případné přenášení květináče. Odtok vody je však zajištěn stejně dobře v obou případech.

Zdroj: https://porady.interia.pl/ogrody/news-6-niesamowitych-porad-i-wskazowek-ogrodniczych,nId,4912437

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!