Trampolína

Zahradní trampolína: Nač myslet, aby při skákání nedošlo k úrazu

Uvažujete o pořízení trampolíny pro vaše děti? Jasně, proč ne? Skvělá záležitost. Vždyť se v ní děti dokonale zabaví, udělají něco pro sebe a vy se budete moci věnovat čemukoli jinému než hlídání ratolestí. Přesto je zapotřebí myslet na bezpečí dětí. Co všechno byste měli brát v potaz? Na to se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Důležité bezpečnostní prvky trampolíny

V první řadě je zapotřebí při výběru samotné trampolíny dbát na přítomnost nejrůznějších bezpečnostních prvků. Existuje jich hned několik a disponovat by jimi měly prakticky všechny moderní a kvalitní trampolíny.

Horní ochranná síť jako nezbytnost

Zatímco mnohé fitness trampolíny tímto prvkem nedisponují, ty zahradní určitě ano. Síť dokáže bez problémů zabránit vypadnutí z trampolíny při skákání. Osoba se zkrátka vrátí zpět na odrazovou plochu. Volit je možné modely s vnitřní nebo vnější ochrannou sítí. Výhodné jsou především vnitřní sítě, jelikož se skákající člověk nemůže dostat k pružinám.

Ochranná síť trampolíny

Horní ochranná síť: Foto Radek Štěpán 

Zakrytí pružin

Trampolína by měla mít také pořádně zakryté pružiny. Kryt bývá tradičně součástí balení všech modelů trampolín. Mimo jiné také chrání pružiny před deštěm. Před skákáním je třeba kryt vždy napnout, jelikož se v něm tradičně zachytává voda. Kryt se vcelku rychle opotřebovává, svítí na něj slunce a může dojít k praskání jeho povrchu.

Zakrytí pružin

Zakrytí pružin: Foto Radek Štěpán 

Schůdky s protiskluzovou plochou

V první řadě je třeba říct, že se schůdky musí pořádně zaháknout za samotnou konstrukci trampolíny. Měly by disponovat protiskluzovými příčkami.

Ukotvení schůdků trampolíny

Ukotvení schůdků: Foto Radek Štěpán 

Schůdky trampolíny

Schůdky: Foto Radek Štěpán 

Pokyny pro skákání

Nepochybujte o tom, že se děti budou chtít nahrnout do trampolíny všechny. Skákat by ale podle přiloženého návodu měl pouze jeden člověk. Ideální je proto kontrolovat skákající osoby, případně omezovat jejich počet. Především úrazy hlavy mohou být velmi nepříjemné.

Trampolína: náhledové foto Radek Štěpán 

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *