Zahradní stůl z masivu: Elegán, který vydrží navždy

Stůl z masivu

Nákup zahradního nábytku je pro většinu z nás jakousi samozřejmostí. Na trhu se nachází spousty různých variací z mnoha zajímavých materiálů. V eshopech i kamenných prodejnách a hobby marketech jsou k dispozici plastové, kovové, ratanové, dřevěné, a dokonce i další sestavy. Pokud hodláte vsadit na jistotu, vyberte si zahradní nábytek z masivu. Právě na styl vyrobené z masivního dřeva se zaměříme podrobněji a poukážeme na spousty výhod, jež dokážou bezesporu nabídnout.

Osvědčený přírodní materiál

Masivní dřevo představuje čistě přírodní materiál, který se vyznačuje především přirozeným přírodním původem. Jakékoli dřevo se vytěží v lese a následně zpracovává. Poté je z něj vyroben konečný produkt. Takový masivní stůl dokáže provonět exteriér, a pergola tak získá čistě ekologický nádech. Dotek s masivním dřevem je také příjemný. Povrch je možné vyhladit dle potřeby tak, že je dokonale hladký. Stoly z masivu mohou sloužit k mnoha účelům. Často slouží jako optimální záležitost pro posezení u jídla.

Odolný a bytelný materiál

Masivní dřevo nabízí i mnohé ostatní výhody, Patří mezi ně především fakt, že je velmi pevné. Stůl drží při sobě několik desítek let a není nezbytné se o něj nijak výrazně starat. Unese i velmi těžké předměty, které by nebylo možné třeba na kovové nebo plastové stoly vůbec umístit. Není problém volit jakékoli rozměry zahradního stolu z masivu dle potřeb prostoru, kde jej hodláte umístit.

Jemná či výrazná elegance

Existuje ještě nějaký důvod, proč volit pro venkovní jídelní stoly masiv? Určitě designová podoba. Vždyť si lze vybírat ze spousty krásných variací v zajímavých barevných odstínech. Mít můžete klidně světlý stůl s židlemi či křesly. Pokud spíše prahnete po extravagantnějších variacích, vsaďte na moření do hodně tmavých barev.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.