Zahradní grily: Elektřina, plyn, anebo klasické dřevěné uhlí?

Zahradní gril

Grilovací sezona se letos opět rozjela velmi rychle. Není se čemu divit, protože mnozí z nás se těšili na voňavé dobroty přímo z grilu celou zimu. Pokud doma momentálně máte starý gril anebo uvažujete o koupi zbrusu nového třeba v případě stěhování se do novostavby, vyplatí se vybírat podle mnoha důležitých aspektů. My se nezaměříme na velikost plochy pro přípravu jídla ani na co nejjednodušší údržbu. Naším cílem bude porovnat modely elektrické, plynové a ty klasické na dřevěné uhlí.

Zahradní gril

Elektrický gril: Pohodlí, ale závislost

V současné době u mnohých lidí převažuje požadavek na maximální komfort při přípravě pokrmů. Pokud mezi ně patříte také, vsaďte na moderní elektrický gril. Stačí jej pouze zapojit do sítě a následně dojde k velmi rychlému rozžhavení spirály. Jídlo lze grilovat skoro ihned po zapnutí zařízení. Potíž tkví pouze v závislosti na elektřině. Na nějaké pikniky se steaky na volném prostranství můžete zapomenout.

Plynový gril: Rychlý a efektivní

Chcete-li vsadit na rychlost v kombinaci s kvalitní přípravou, vsaďte na plynový gril. U něj budete v podstatě nezávislí, jelikož jedna bomba vám vydrží klidně i několik měsíců či let. Plynové grily jsou také vynikající stejně jako elektrické z toho pohledu, že mastnota neodkapává zpět, a nevytváří se tak nezdravé látky. Mnozí lidé si ale stěžují, že výsledné pokrmy nejsou chuťově až tak dobré, jako je tomu u grilování na dřevěném uhlí.

Zahradní gril

Gril na dřevěné uhlí: Nestárnoucí klasika

Asi nejoblíbenější jsou dnes stále venkovní grily na dřevěné uhlí. Právě s nimi se pracovalo po dlouhá léta. Na trhu je jich dnes obrovské množství, jejich pořizovací cena je totiž úplně nejnižší. Základní modely lze sehnat za několik set korun. Moc hezky vypadají i multifunkční variace. Výborný je například zahradní gril s udírnou. Vybrat si z mnoha podob můžete v eshopu hobbyx.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.