Mulčování posekanou trávou se vyplatí

Travní mulč

Na každé zahradě se nachází poměrně velká travnatá plocha. Když je krásně posekaná, není prakticky co řešit. My se nebudeme zabývat stylem střihu trávníků, ale mulčováním prostřednictvím trávy. Posekaná tráva dokáže fungovat jako vynikající mulč. My se podíváme, kde všude je možné travní mulč využívat a bude skutečně plnit roli, kterou by měl. Společně se přesvědčíme o tom, že alternativ je opravdu hodně.

Kde se řeší mulčování trávy?

Ať už se jedná o čerstvě posekanou trávu anebo o jemně zaschlý travní substrát, obojí lze využít velmi efektivně jako mulč. Bez problémů si najde své místo třeba na záhonech s rajčaty a jinými užitkovými rostlinami. Výborný je travní mulč ale i v nádobách. Pokud jej rozesteleme mezi vinou révu, tak to nebude na škodu. Bez problémů dokáže splnit svou hlavní úlohu, umí zamezit růstu plevelných rostlin v místech, kde by se jinak neměly vyskytovat. Budete-li zem kropit silněji, voda se nijak nerozstříká a okolí nebude mokré. Travní podklad ji bez potíží udrží v místě potřeby.

Jednoduché zakládání záhonů

Hodláte nyní zakládat záhon? Proč ne? Jak se ale zbavit nejrůznějších travin a plevelných rostlin, jež se v inkriminovaném místě nacházejí? Jednoduše, a to bez použití roundupu. Stačí pouze povrch lokality pokrýt silnější vrstvou travního mulče a za několik týdnů budete mít jistotu, že zde už vůbec nic nevyroste. Mulč se přitom velmi jednoduše shrábne a máte zcela připravenou půdu. Posekaná tráva se ale bez problémů dá zarýt přímo do záhonu.

Kompost trávu může

Máte strach dávat trávu do kompostu? Proč? Není třeba. Jestliže ji prokládáme vrstvami hlíny, menšími větvičkami anebo zbytky jídel, pak vznikne skvělý kompostový humus, který po přesévání můžete použít bez problémů na záhon. Úroda pak následně bude vypadat úplně jinak a nebude zapotřebí žádného hnojení.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.