Vyvětvovací pila

Vyvětvovací pily: Jak vybrat tu správnou?

Uvažujete o prostřihu ovocných stromů ještě na podzim? Nebo spíše otálíte a čekáte na jarní měsíce? Ať už je vaše situace jakákoli, budete potřebovat ty správné nástroje. Lézt po stromech bez žebříku s klasickou malou manuální pilkou na dřevo by bylo přinejmenším nerozumné. Optimální je vsadit na kvalitní nástroje, a to konkrétně na vyvětvovací pilu. Jak ale vybrat tu správnou? Aspektů je spousta. My se na ty nejdůležitější v následujících řádcích zaměříme.

Díky maximálnímu dosahu nepotřebujete žebřík

Soustřeďte se na dosah vyvětvovací pily. Pokud bude větší, nebude nezbytné využívat služeb žebříku. Tradičně mívá většina modelů dosah okolo 4 metrů. Bez větších problémů tak dosáhnete na většinu větví, jež je zapotřebí odstranit. Pozor byste si měli dát i na ergonomické pojetí rukojeti a dalších součástí zařízení.

Vyvětvovací pila

Benzín, elektro, nebo aku?

Velmi důležitá otázka, na kterou je třeba najít odpověď. Jednoznačné to ovšem určitě nebude. Co se týká ceny, počítejte s tím, že nejdražší budou modely benzínové. Zase ale budete s takovouto pilou neomezení z pohledu pohybu. Vyrazíte s ní kdykoli a kdekoli. U akumulátorových modelů jste také neomezení, nicméně ne zcela. Výdrž baterie rozhodně není nekonečná. Cenově se pohybují aku varianty na stejné hranici jako klasické elektrické vyvětvovací pily.

Hmotnost vyvětvovací pily

Čím je pila lehčí, tím se s ní méně nadřete. Manipulace se zařízením bude jednak méně vyčerpávající a jednak pohodlnější. Standardně se hmotnost jednotlivých modelů pohybuje kolem 3 kg a výše. Nezapomínejte při pořizování zařízení také na nákup popruhů. U mnohých jsou součástí balení. Určitě nezapomínejte prohlédnout ani řezací hlavu. Měla by být naklápěcí. S takovouto pilou bude práce maximálně pohodlná. Pily mající stopku na špičce řezacího nože pomáhají ke stabilizaci nástroje při práci. A jakou značku vybírat? Naším tipem jsou vyvětvovací pily Husqvarna.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *