září

Co dělat na květinové zahradě v září

V září je na zahradě stále co dělat. Existuje spousta věcí, které je potřeba dokončit a pomalu se začít připravovat na zimu. Dokončujete sklizeň některých plodin, zakládáte zimní zeleninu a těšíte se z posledního slunce. Září je také čas na údržbu zahradního vybavení a zařízení. Avšak na květinové zahradě je také spousta věcí, které je potřeba udělat. Září je pro zahradníka zkrátka velice náročným obdobím.

Základní údržba zahrady

Pokud na své zahradě máte bylinné trvalky, je čas je rozdělit, abyste je udrželi ve zdravém a energickém růstu i na příští rok. S ochlazením počasí dochází k lepšímu rozložení vody v nových divizích rostliny. Důležité v průběhu celého podzimu je čištění zahradních rybníků – máte-li je. Tím snížíte množství nečistot vstupujících do vody. Nyní je také čas na to, abyste vyčistili skleník a připravili jej na podzimní skleníkovou výsadbu.

Květinová zahrada

A jaké úkoly vás čekají přímo na květinové zahradě? Pokud plánujete pěstovat příští rok na jaře takové cibuloviny, jako jsou narcisy, hyacinty či šafrán, nyní je ten správný čas na jejich pěstování. Jednoleté i víceleté rostliny v závěsných truhlících můžete ještě lehce hnojit, protože velká většina z nich bude růst ještě do prvních mrazů. Keře, které vám vykvetly na konci léta, jako je například devaterník, je nyní potřeba prořezat. V této roční době kamélie a rododendrony dobře zavlažujte, aby se zajistilo, že se pupeny budoucího roku budou dobře vyvíjet.

Práce ve skleníku

Veškeré rostliny, které ve svém skleníku pěstujete, pravidelně zalévejte brzy ráno tak, aby večer vyschly. Vlhké, chladné noci mohou povzbudit botrytidu. Skleníková okna a dveře vždy v pozdním odpoledni zavírejte, abyste uvnitř udrželi teplo, které se před den vytvořilo. Starý kompost a rozpadající se rostlinný materiál mohou v zimě ukrýt nežádoucí škůdce, proto se jich zbavte. Vyčistěte skleník, aby se snížilo riziko škůdců a chorob v příštím roce. Odstraňte stínování ze skleníku ke konci měsíce, aby rostliny dostaly maximum světla.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *