Výsadba a pěstování paprik ve zkratce

Papriky na tuzemskou zahradu v každém případě patří, o čemž se ostatně přesvědčíme na mnohých zahradách. Jejich pěstování je populární hned z několika důvodů. Když pomineme skvělou chuť paprik a také jejich plodovou variabilitu, pak je na místě především jednoduchost a tradice pěstování paprik. Pokud se pro pěstování rozhodnete, pak si můžete být jisti tím, že budete úspěšní. Podívejme se tedy na výsadbu paprik a také na možnosti jejich pěstování na zahradě.

Výsadba paprik

Výsadba paprik by měla být realizována již v lednu anebo v průběhu února. Před samotnou výsadbou by měla být semínka namočena zhruba 10 minut ve vlažné vodě. Urychlí se tak jejich růst. Zajisti je nezbytné dostatečné množství vlhka a také tepla. Teplota je povinností, jelikož papriky si doslova libují v teple. Ideální je teplota v okolo 25 stupňů Celsia. Semena musí být v dobře propustné půdě. Ideální je hlinitopísčitý podklad.

Kdy vysadit papriky na zahradu?

Na zahradu by měly sazenice paprik přijít až v průběhu měsíce května. Teplé počasí sice svádí dát je ven dříve, nicméně studené počasí a mrazíky by mohly rostlinu papriky zničit. Jestliže máte doma skleník anebo fóliovník, můžete klidně začít dříve. Sázet bychom měli jednotlivé rostliny paprik do sponu, a to ve vzdálenosti 50-60 centimetrů. Vzdálenost je vhodné přizpůsobit rozsahu rostliny. U kápií bývá rostlina papriky poněkud širší.

Nezbytné hnojení a zálivka paprik

U paprik hraje důležitou roli dostatečné množství vláhy. Zalévání by mělo být každodenní záležitostí především v opravdu horkých dnech. V případě vyšší vlhkosti lze zálivku vynechat. Zalévejte ideální odstátou vodou. Zahnojit lze papriky klidně i kravským hnojem. Ideální je ovšem tento typ před hnojení sezonou. I bez hnojení ovšem papriky vyrostou. Plody ale budou zřejmě menší.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *