Vyrobte si perfektní nakličovač semen: Postačí minimální prostor

Vyrobte si perfektní nakličovač jen z toho, co najdete doma. Pokud potřebujete předpěstovat jakákoli semena až do podoby malých sazeniček vhodných k vysazení na záhon, minimalizujte ztráty. Potřebovat budete jen pytel na odpadky a toaletní papír.

Návod na výrobu nakličovače není vůbec složitý, a i když může na první pohled vypadat opravdu zvláštně, ve skutečnosti je velmi praktický a užitečný. Semínkům se u vás bude dařit stejně dobře jako u profesionálního pěstitele.

Jak vyrobit nakličovač pro semínka

Vezměte pytel na odpadky a nařežte ho na proužky. Na ty položte toaletní papír a navlhčete ho. A na tuto vrstvu poté přijdou semínka. Prozatím je vše jednoduché, že? Tak pojďme pokročit v návodu dál.

Odteď vám pro klíčení semen postačí jen minimální prostor a ztráty omezíte téměř na nulu Foto: Pixabay

Nakličovač vložte do PET lahve

Nyní proužek se semínky dobře smotejte. PET lahev odřízněte na poloviny a nakličovač do ní vložte. Následně ho zalijte vodou tak, aby byla ponořená nanejvýš dolní třetina. Tak zajistíte semínkům dostatečnou vlhkost, ale zároveň je nepřemokříte.

Nyní už stačí jen počkat na to, až vzejdou. Jakmile budou mít sazeničky dostatečnou velikost, jednoduše je přesaďte do vhodných květináčků. Odtrhněte je vždy i s kusem toaletního papíru tak, abyste co nejméně poškodili kořínky. Uvidíte, že toto médium jim při růstu nijak vadit nebude.

Zdroj: https://www.ikea.com/cz/cs/ideas/jak-vyrobit-vlastni-naklicovadla-pub614e3e21, https://www.jimejinak.cz/jak-naklicit-seminka/, https://zahradkarskaporadna.cz/clanek-297138-konzumaci-naklicenych-lustenin-podporite-sve-zdravi-jak-na-to

Odteď vám pro klíčení semen postačí jen minimální prostor a ztráty omezíte téměř na nulu Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)