Popcorn

Vypěstujte si na vaší zahradě vlastní popcorn

Milujete popcorn a nedokážete si bez něj představit sledování filmů a jiné volné chvíle? Proč ne? Vždyť jen děti dokážou takto připravené kukuřice spřádat doslova kilogramy! Popcorn se dá samozřejmě koupit hotový, případně jako polotovar, který si velmi jednoduchým způsobem připravíte v mikrovlnné troubě. Pokud si ale chcete dopřát skutečné hody, není problém vypěstovat si speciální pukancovou odrůdu kukuřice na vlastní zahradě. Její zrna v kombinaci s kvalitním olejem velmi poddajně pukají a vy získáte skvělou pochoutku v bio kvalitě.

Zásady pěstování pukancové odrůdy

Kukuřice není nijak náročnou plodinou. Dobře vypadá a funguje také jako zábrana proti větru. Optimální je pro ni zvolit výživnou, nicméně dostatečně propustnou půdu. Mezi rostlinami stojí za to prostor mulčovat a také se vyplatí hnojení prostřednictvím drůbežího trusu. Kukuřice také potřebuje dostatek vláhy. Zalévat se rostliny vyplatí až k samotným kořenům, aby se vláha dostala na potřebné místo.

Popcorn

Květnové vysévání kukuřice

Po skončení období posledních mrazíků se vyplatí kukuřici vysít. Optimální jsou pro výsev rozestupy kolem 10 cm. Následně po vyrostení se rostliny jednotí na větší vzdálenost okolo 20 cm. Optimální jsou dvojité řádky s rozestupem kolem 50 cm. Dvojřádek se řeší kvůli tomu, aby se rostliny dokázaly opylit. Když v době kvetení mírně zatřeseme stvolem, celému procesu pomůžeme. Klíčení kukuřice je ideální při teplotě kolem 20 °C. Vysívat bychom měli na teplé místo. Výsev se nebojte přikrýt průhlednou fólií, jelikož udrží teplo. Kolem stvolů klidně dejte vrstvu zeminy, budou stabilnější.

Popcorn

Po sklizni pořádně usušit!

Kukuřici sklízejte až v momentu, kdy pořádně klasy uschnou a zhnědnou. Cukrovou kukuřici sklízíme brzo, tady se jedná o úplně opačný postup. Klasy se odlomí a nechají ještě schnout na suchém místě. Pak můžete zrna dostat z klasů. Jestliže nebudou na pánvi s olejem a solí pukat, pak je to právě přebytečnou vlhkostí. Jinak zrna na chladném a suchém místě vydrží i několik let.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *