půda

Vylepšete organicky svou zahradu

Chcete, aby vaše půda byla lehká, načechraná a snadno ovladatelná? Můžete toho docílit, a to nejen s použitím chemických přípravku. Sama příroda poskytuje několik způsobů, jak to udělat. Tipy, které vám nyní představíme, jsou jednoduché a navíc v souladu s přírodou. Vyzkoušet je proto můžete v každé zahradě a zcela bez obav!

Vyživujte půdu organickým hnojivem

Na jaře se odehrává spousty činností, které nevidíme, protože se tak děje pod povrchem. Miliardy půdních organismů se probouzí po dlouhém spánku a začínají pracovat. A jsou to právě oni, kteří jsou zodpovědní za kvalitu půdy, protože pomáhají zahradě prospívat nad zemí recyklací živin, zachycováním vody, zlepšováním půdního povrchu půdy a bojováním proti škůdcům a nemocem. Zdraví půdy budujeme jejich správným krmením.

Co potřebuje živá půda?

Půda plná organismů se označuje jako živá půda. Ta má základní požadavky: potřebuje jídlo, vodu, přístřeší a vzduch. Začátek podzimu na její vyživení je nejlepší. Klíčové ingredience pro zdravou půdu jsou organické materiály, které jsou poměrně hojné. Tvoří je spadané listí, kuchyňské zbytky a dokonce jablka, která můžeme zahrabat pod ovocnými stromy do půdy.

Jak zapracovat organický materiál do půdy?

Jakýkoli vybraný organický materiál rozdělte na menší kousky a zapracujte je do asi 5 centimetrů půdy. Použijte k tomu těžkou lopatu s krytem pro mulčování. V ideálním případě přidávejte současně koncentrované hnojivo, minerální fosforečné a draselné hnojivo a vápno. Přidání těchto materiálů na podzim jim dává čas na rozklad, a na jaře je rostliny budou moci využít. Tato metoda vás nebude stát žádné peníze navíc, protože máte vše, co potřebujete přímo po ruce.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *