Vybíráme zahradní domky: Od chatky až po box na nářadí

Zahradní domky

Sad nebo větší zahrada potřebují kvalitní zázemí. Pokaždé, když budete chtít něco dělat, neobejdete se bez spolehlivých nástrojů, jež budou umístěny v zahradním domku anebo kůlně. Při nepřízni počasí je spolehlivá stavba schopna ochránit nářadí před jakýmikoli rozmary počasí. Pokud zvolíte kvalitní zahradní domek i s vybaveným interiérem pro posezení, může vám sloužit skvěle také jako rekreační objekt. Výbornou volbou jsou především z ekonomického hlediska dřevěné zahradní domky. Podívejme se tedy podrobně, nač si dát pozor při jejich nákupu.

Zahradní domek

Účel využití zahradního domku

Velmi důležité je předem přesně promyslet, k jakým účelům budete zahradní domek využívat! Jestliže potřebujete pouze klasickou úschovnu zahradního náčiní, bohatě vám vystačí malý dřevěný domek bez oken, který bude mít menší rozměry a jednoduchou střechu. V jeho interiéru si pouze zařídíte různé držáky a úchyty. Naopak u většího modelu je dobré vybírat i podle množství oken a celkového rozvržení vnitřních prostor. Důležité je hlavně posezení a přehledně řešená oblast na uskladnění zahradní techniky.

Pozor na kvalitu materiálu

Při výběru jakéhokoli dřevěného zahradního domku je třeba brát v potaz kvalitu materiálu, z něhož je vyroben. Dřevo musí být maximálně hladké, což většinou potvrzují certifikáty, jimiž zahradní domky disponují. Sháníte-li dětské domečky, budou hrát tyto certifikáty ještě důležitější roli. Dále byste měli dohlédnout na kvalitu střešní krytiny. Ta je většinou představována asfaltovými šindeli.

Zahradní domek na nářadí

Nakupujte u spolehlivé firmy

Pokud chcete vsadit na jistotu kvality za rozumnou cenu, vyberte si značkové zahradní domky na Domky-herold.cz. V eshopu najdete spousty zajímavých modelů, které se vám budou stoprocentně hodit. Prohlédněte si určitě i akce na zahradní domky, díky nimž můžete nakoupit mnohem levněji.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.