Vybíráme interiérový stojan na květiny

Krásné květiny v interiéru by měly být výsadou každé domácnosti. Právě ony totiž dokážou v každé místnosti vytvořit kouzelnou atmosféru se vším všudy. V současné době je na trhu k dispozici nepřeberné množství nejrůznějších interiérových květin a dřevin, které se vyplatí koupit, aby vaše domácnost vypadala perfektně. Pravda je ale taková, že nemůžete zapomínat na krásný květináč, jenž by měl ladit nejen k samotné rostlině, ale také k interiéru jako takovému. V každém případě vám poradíme, jakým způsobem byste měli květináče vybírat. Kritérií je poměrně hodně. Zapomenout přitom nelze ani na stojany na květináče.

Keramické květináče stojan nemusí vyžadovat

Výborné jsou zejména keramické květináče, které jsou schopné dokonalého vzhledu. U mnohých není ani zapotřebí žádného podstavce, jelikož se i tak jedná o modely, které jsou poměrně vysoké a mohou se tak dostat do požadované výšky. Keramické květináče se vyznačují velmi dlouhou výdrží a nádherným vzhledem. Motivy, jež lze na tento typ květináčů zobrazit, jsou různorodé a vypadají moc hezky. Mnohdy padne k těmto květináčům třeba dřevěný stojan na květiny.

Kovové stojany na květiny

Asi nejčastěji ze všech se prosazují zejména kovové stojany na květiny, které dokážou být maximálně pevné a bytelné. Nejsou nijak těžké, takže si je pohodlně přenesete na místo určení sami dle vlastních potřeb. Vybírat si můžete modely z nejrůznějších kovů včetně slitin a jiných materiálů, které jsou kvalitativně na výši. Kovový stojan navíc můžete modifikovat tak, jak potřebujete. Známé jsou i ozdobné stojany tohoto typu.

Vkusné stojany na květiny z ostatních materiálů

Moc hezky vypadá například i ratanový stojan na květiny, který se těší v poslední době také velké oblibě. Jednat se přitom může jak o klasický přírodní ratan, tak i o ratan umělý, tedy plastový. Ten je pochopitelně o něco levnější, nicméně ne každému může dokonale sedět.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.