Ratanový nábytek

Výběr zahradního nábytku: Na materiálu záleží

Že máte na terase či v pergole pouze pár plastových židlí a už se na tento nevzhledný komplet nedokážete dále dívat? Není se čemu divit! Vždyť možností volby nového zahradního nábytku je obrovské množství. My se zaměříme na jeho výběr podle materiálu, z něhož je vyroben. Doporučíme také specializovaný web věnující se bydlení, na němž se můžete inspirovat.

Dřevo v různých podobách

Jestliže hodláte vsadit na přírodu v kombinaci s luxusem, vyberte si nábytek vyrobený z masivu. Jednak působí maximálně kompaktně a hodí se k jakémukoli posezení, a jednak nabízí maximální výdrž. Vybírat si lze ze spousty dřevin. Moc hezky vypadají jak ty tuzemské nejčastěji zastoupené bukem či smrkem, tak i cizokrajné. Takové teakové lavice a stoly jsou rozhodně luxusní záležitostí.

Dřevěný zahradní nábytekZdroj: https://www.biano.cz/produkt/5038711-zahradni-set-cortina

Kov nemusí působit chladně

Někteří z nás uvažují prakticky a ví, že dřevo vyžaduje pravidelnou údržbu. Proto volí kov. Ten je sice na první pohled chladný, nicméně v kombinaci s nejrůznějším polstrováním a dalšími prvky vypadá skvostně.

A další materiály?

V poslední době si spousta majitelů rodinných domů oblíbila ratan v pravé či umělé podobě. Originální provedení pochází z cizokrajné dřeviny, která je vysoce odolná. Pokud ale potřebujte zahradní nábytek, který přečká i střídání se deště s ostrými slunečními paprsky, volte ratan umělý. Sedací soupravy, jež jsou z něj vyrobeny, vydrží navěky a jejich vzhled je nadčasový. Zajímavou volbou je i tvrzené sklo, jež může posloužit i třeba na terase.

Ratanový nábytekZdroj: https://www.biano.cz/produkt/5837795-terassa-life-fiesta-choco-6-barva-polstrovani

Inspirujte se u specialistů…

Jestliže stále váháte, pro jaký zahradní nábytek se rozhodnout, nebo potřebujete vybavit interiér, podívejte se na web o bydlení Biano. Právě jeho součástí je více než 60 000 fotografií exteriérů i vnitřních prostorů, které byly navrženy předními českými designéry. Prohlédnout si na tomto portálu můžete i přibližně 400 000 produktů pocházejících z mnoha eshopů. O inspiraci zde zkrátka nouze není a vy budete mít šanci najít si to, co se vám bude opravdu líbit.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

1 komentář

  1. j.křížovský Odpovědět

    z vlastní špatné zkušenosti musím nesouhlasit s dlouhověkostí umělého ratanu měli jsme z.náb.od prodejce jysk,křesla stála pod střechou a svítilo na ně max.4 hod denně přesto po 2 letech ratan zkřehnul a začal se rozpadat museli jsme je vyhodit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *