Dřevěná terasa nabízí přirozený komfort

Dřevěná terasa

Pohodové a ničím nerušené posezení venku na zahradě představuje pro většinu z nás dokonalý relax. Dopřát si jej ale většinou lze pouze tehdy, je-li prostor útulný. Důležité je samozřejmě i praktické řešení. Právě proto se vyplatí volit dřevěné terasy, které dokážou vytvořit vynikající zcela rovnou, stylovou a na dotek příjemnou plochu. Podívejme se tedy na přednosti dřeva, které je základem moderní dřevěné terasy, mnohem podrobněji a poukažme si na všechny jeho výhody.

Dřevěná terasa

Hladký přirozený povrch

Základem terasy může být samozřejmě i dlažba. Její vlastnosti ale nejsou příliš optimální. Jednak je hodně tvrdá a jednak také dochází k přespřílišnému nahřívání jejího povrchu. Dřevo je úplně jiné. Pohodlně po něm můžete kdykoli chodit. Nebude ani příliš horké, ani studené v případě, že je venku chladněji. Vyrazit klidně můžete i bez bot. Povrch broušeného dřeva je navíc hladký, takže nehrozí ani žádné úrazy typu odražené paty či skopnutého palce.

Různé podoby dřeva

Možností výběru materiálu je pro dřevěné terasy spousta. Klasiku představují zejména masivní desky, jež disponují zámky, které se do sebe pohodlně zaklesnou. Mnozí lidé mohou volit i OSB desky, nicméně mnohem zajímavější je překližka. Její vlastnosti jsou výborné z pohledu rezistence vůči vlhkosti. Když se zvolí překližka vodovzdorná, není co řešit. O skvělý povrch terasy budete mít postaráno.

Dřevěná terasa

Design s důrazem na ekologii

Dřevo v jakékoli podobě je čistě přírodním materiálem, který je prověřen již od nejstarších dob. Vyznačuje se nejen spoustou pozitivních vlastností, ale i nadčasovým designem. Jak desky, tak i překližka nabízejí takřka nekonečné množství odstínů. Volit nemusíte pouze klasické dubové podlahy, ale klidně i cizokrajné dřeviny, jež vypadají skvostně. Přizpůsobit podobu terasy můžete klidně fasádě a ostatním částem exteriéru.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.