Vřes v mnoha variacích: Několik tipů na skvělé odrůdy

Vřes

Milujete na zahradě spousty barevných rostlin? Aby ne, mnohé dokážou vytvořit doslova moře barevných odstínů. Ne vždy se však musí jednat o opulentní a obří květiny. Výbornou volbu představuje vřes. Jeho jemná krása je mnohdy až neuvěřitelná. Malé keříky jsou k dostání ve spoustě barevných variací. My se na některé nejznámější podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Elegantní jasně fialový Ametyst

Naším prvním tipem je moc hezký keřík s tmavšími lístky zelené barvy. Jeho květy mají tvar pupenů, které se nerozvíjí. Jejich sytá fialová barva určitě také potěší. Kvete již na konci léta a radost dělají jeho kvítky až do zimy. Pokud ji vyloženě nevyplavíte, bude růst bez větších problémů. Starost o ni je minimální.

Vřes

Sněhobílý Ashle

Pokud potřebujete rostlinu, která se dokáže dorůst výšky až kolem 40 cm, určitě stojí za zvážení tento kultivar. Ashle se řadí mezi vřesy disponující hroznovitým květenstvím. Bílé nenápadné kvítky padnou do jakékoli části zahrady a náramně se hodí i jako doplněk do míst, kde jsou i vřesy jiných barev.

Červenohnědá romance kultivaru Franca

Moc hezkým stálezeleným keřem je také odrůda Franca. Její výhony jsou spíše vzpřímené a dorostou se výšky až 30 cm. Menší pupenové květy jsou dlouhé okolo 6 mm. Kvést vám tento vřes bude od září až do října, takže si jeho krásy budete moci užívat poměrně dlouho.

Vřes

Elegantní žlutá vřesu Inid vás dostane

Ani žluté lístky nejsou k zahození. U odrůdy Inid se s nimi setkáme. U vřesů jde o netradiční pojetí, nicméně v kombinaci s bílou barvou květů vypadají rostliny moc hezky a elegantně. Odrůda je specifická tím, že je určena pro domácí skalky a stanoviště. Pokud rostliny vysadíte v blízkosti po nějakých 10 až 15 kusech, určitě neuděláte nic špatně. Naopak, variace budou vypadat náramně.

Ať už sháníte jakýkoli zmiňovaný vřes, určitě ho najdete v pestré nabídce e-shopu iglaco.cz. Vybrat si však můžete i z mnoha jiných kultivarů.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.