Nejkrásnější pokojové rostliny, které jsou obvykle k dostání na podzim. Pro co se vydat do obchodu?

Brambořík

Nejkrásnější pokojové rostliny: Během zimy se většina rostlin ukládá ke spánku. Existují však výjimky, které vám krásně pokvetou během prosince i ledna. Pořídit si je však musíte včas – nejlépe ještě teď. A po čem tedy sáhnout?

Vánoční kaktus kvete opravdu dlouho

Ať už se vám líbí nebo ne, je vánoční kaktus mimořádně oblíbený. Ovšem pod tímto názvem se ukrývá více rodů. Obvykle jde o Vánoční kaktusy Schlumbergera, ovšem k dostání je také Zygocactus nebo Epiphyllum. Všechny rostliny mají však podobné nároky na pěstování, takže se bližším určením nemusíte nijak trápit. Zajímavé je, že se této rostlině v USA říká také kaktus díkůvzdání.

Vánoční kaktus

Foto: Pixabay

Brambořík potřebuje hlavně chlad

Brambořík (Cyclamen persicum) patří mezi další symboly zimního období. Velmi oblíbený je především v prosinci, protože jeho výrazné, půvabné květy, které jsou k dostání v klasické červené, růžové a bílé, lze snadno sladit se zvolenou výzdobou bytu. Do svátečně vyšperkovaného interiéru navíc přinášejí radost a eleganci. Nehodí se však do obývacího pokoje. Bramboříku bude mnohem lépe v chladné ložnici nebo třeba na chodbě. Průvan však nesnáší.

Které další rostliny vám ještě vykvetou v zimě?

Brambořík nemáte kde pěstovat a vánoční kaktus vám přijde spíš jako retro relikt? Pak vsaďte na jiné zelené krasavice, které v zimě pokvetou více než ochotně. Jde například o:

  • voskovku (Hoya)
  • lopatkovec (Spathiphyllum)
  • kolumnea (Columnea gloriosa)
  • eschynantus (Aeschynanthus speciosus)
  • toulitka (Anthurium andraenanum)
  • africká fialka (Saintpaulia)
  • citronovník (Citrus ×limon)
  • begonie (Begonia).

Zdroj: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/pokojove-rostliny-kvetouci-v-zime, https://www.ceskestavby.cz/clanky/jake-pokojove-rostliny-nesmime-v-zime-hnojit-a-ktere-to-naopak-vyzaduji-27629.html, https://zahradkarskaporadna.cz/clanek-146409-pokojove-rostliny-i-v-zime-potrebuji-nasi-peci

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)