Venkovní světlo

Venkovní osvětlení: S důrazem na design a efektivitu

Osvětlení exteriéru okolo domu bereme většinou jako samozřejmost. Ne vždy je ovšem řešeno vkusně a s ohledem na maximální možnou úsporu finančních prostředků. Pokud uvažujete o tom, že byste světla vyměnili anebo aktuálně řešíte novostavbu, jste na správném místě. V následujících řádcích se vám pokusíme nabídnout několik dobře mířených rad, které vám mohou při tomto nelehkém rozhodování pomoct.

Svítidla Massive

LED technologie v hlavní roli

Moderní zahradní osvětlení může vypadat perfektně, nicméně v první řadě se soustřeďte především na úsporu. Ano, vsaďte všechno na LED technologii. Ta je totiž maximálně úsporná. Čím je to dáno? Hlavně tím, že elektrická energie je u LEDek přeměňována přímo na světlo a pouhých 5 % energie putuje na vedlejší produkt, který představuje teplo. U wolframových žárovek je tomu přesně opačně. LEDky také mnohem déle vydrží. Nevadí jim neustálé blikání a nepraskají. Ušetřit dokážou až 80 % elektřiny ve srovnání s vláknovými žárovkami.

Osvětlení s pohybovým čidlem

Určitě je vhodné poukázat také na to, že světlo nemusí být zapnuté neustále. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste zapomněli vypínač v zapnuté poloze! Výbornou volbou jsou soumraková čidla. Ta fungují tak, že světlo zapínají v době, kdy se venku smráká a přirozené světlo prostě a jednoduše odchází.

Venkovní svítidlo Philips Bustan

Designová svítidla zaujmou

Vzhledově rozhodně mnohá svítidla dokážou zaujmout. Výbornou volbou jsou především modely stojanového typu. Svítidlo se jednoduše integruje do zahradního prostoru takovým způsobem, že umí osvítit velkou část zahrady. Oblíbená jsou i venkovní světla s pohybovým čidlem umístěná na stěnách domu. Do posezení se vyplatí volit spíše nenápadnější model, jelikož ostré světlo tady nejspíše zapotřebí nebude. Naopak do některých míst se vyplatí zvolit i silnější LED reflektor, který osvítí spousty místa.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *