Vánoční věnec na dveře: Inspirace pro každého

Vánoční věnec na dveře

Vánoční věnec na dveře a zvláště ten z chvojí, krásně ozdobí vaše dveře a zároveň navodí tu příjemnou atmosféru Vánoc. Výroba takového vánočního věnce není vůbec složitá. Postačí akorát trocha času a fantazie při zdobení. V dnešním článku se dozvíte, jak vyrobit vánoční věnec na dveře snadno a rychle.

Co budeme na vánoční věnec potřebovat?

Základní věcí bez které se pří výrobě vánočního věnce na dveře neobejdete je slaměný korpus. Ten zakoupíte v jakémkoliv květinářství. Cena korpusu se odvíjí podle jeho velikosti. Nejedná se však o žádné vysoké částky, cena se pohybuje mezi 35 až 85 korunami. Jak velký vánoční věnce na dveře zvolíte je jen na vás. Další důležitou složkou je samozřejmě chvojí. To by mělo být čerstvé. Hodně dekorativní je chvojí ze stříbrné jedle naopak nejvíce aromatické je chvojí z jalovce. Základ bychom měli, teď už jen věci na zdobení věnce. Zdobit můžete čímkoliv chcete, ale pokud chcete zachovat přírodní vzhled, volte sušené ovoce, jako jsou například pomeranče, citrony nebo skořice v celku atd. Nakonec využijte stuhu, která bude ladit s celou vaší výzdobou. Na pomoc při lepení ozdob si vezměte tavnou pistoli a pro skládání chvojí provázek nebo drátek.

Vánoční věnec na dveře a výroba

Nyní už přejdeme k samotné výrobě věnce. Připravte si váš slaměný korpus a vrstvěte na něj chvojí stále ve stejném směru na sebe. Chvojí připevňujte provázkem nebo drátkem, tak aby chvojí drželo hezky na sobě. Provázek nebo drátek samozřejmě volte v barvě, které bude aspoň trochu odpovídat barvě chvojí, aby nebyl příliš výrazný.

Dozdobení už je hračka

Základ máme a teď nezbývá než věnec dozdobit. Než však začne zdobit, přivažte na horní část věnce stuhu, díky které věnec zavěsíte na dveře a poté zdobte.  Jak už bylo řečeno, věnce můžete ozdobit čímkoliv, vás napadne.  Pro vánoce je však typické sušené ovoce, skořice, badián nebo klidně i šišky ze stromů. Všechny tyto ozdoby navíc krásně voní a vy tak budete mít doma na dveřích kus přírody. Tak to byl vánoční věnec na dveře a naše inspirace, snad vám pomohla při vytváření vašeho vánočního věnce.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.