Vědci vyvinuli nápoj snižující hladinu alkoholu v krvi – a to skutečně megarychlostí. Prý stačí půlhodinka

Pivo

Inovační průlom: Vědci vyvinuli nápoj snižující hladinu alkoholu v krvi: Vědci z americké společnosti Safety Shot učinili pozoruhodný krok směrem k zodpovědné konzumaci alkoholu a představili převratné řešení pro boj s účinky alkoholu. Tento revoluční nápoj, označovaný prozatím pracovním názvem jen jako „funkční nápoj“, má omezit vliv alkoholu na organismus, hydratovat, zlepšit duševní a emocionální pohodu a urychlit vystřízlivění.

Podle výrobce patentované složení tohoto nápoje urychluje metabolismus alkoholu a zároveň chrání žaludeční sliznici před dalším vstřebáváním.

Věda, která stojí za výrobkem

Tento produkt byl podle jejich tvrzení pečlivě sestaven tak, aby působil proti účinkům alkoholu na tělesné systémy, přičemž se zaměřuje především na metabolické odbourávání sloučenin alkoholu.

Víno

Foto: Pixabay

Patentovaná směs účinných látek v nápoji je navržena tak, aby se rychle zapojila do krevního oběhu a podnítila zrychlení metabolismu alkoholu. Tento mechanismus urychluje přirozený proces odbourávání alkoholu v těle a zkracuje dobu trvání účinků alkoholu na centrální nervový systém. Jeho součástí jsou mimo jiné i nootropika, alias tzv. „chytré drogy“. Ty už dnes lidem pomáhají zlepšit kognitivní schopnosti (ve hře je například paměť, pozornost či kreativita) a pořídit si je lze docela legálně.

Funkčnost a výhody

„Funkční nápoj“ má pro spotřebitele mnohostranný přínos a poskytuje řadu výhod, které přesahují rámec okamžitého zmírnění vlivu alkoholu. Kromě pomoci při rychlejším vystřízlivění se složení nápoje zaměřuje na podporu hydratace, zmírnění psychického a emocionálního stresu spojeného s intoxikací a potenciální omezení nepříznivých účinků kocoviny. A jak rychle působí? Za 30 minut prý dokáže vaše alkoholové opojení „stáhnout“ o 50 %. A to je vážně úctyhodné číslo, co říkáte?

Nicméně podle výrobce není cílem zcela odstranit účinky alkoholu, ale výrazně zmírnit jeho dopad, a umožnit tak jedincům dosáhnout úrovně střízlivosti rychleji než obvykle. Na trhu zatím k dostání není – ale prý velmi brzy bude. A pak už bude jen otázkou času, než se dostane až k nám. Koneckonců – nebylo by fajn mít něco podobného tak trochu v záloze?

 

Zdroj: https://www.forbes.com/sites/daphneewingchow/2023/09/21/safety-shot-says-it-can-cut-blood-alcohol-in-half-in-half-an-hour/, https://www.news.com.au/lifestyle/food/drink/safety-shot-claims-to-cut-blood-alcohol-levels-within-30-minutes/news-story/63f3c10caf471150f4881379e7dd7a14

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)