Vaření červené řepy: Čas přípravy lze zkrátit na polovinu metodou dvou hrnců

Vařená řepa

Červená řepa je vynikající a stala se součástí jídelníčku mnohých z nás. Spoustu lidí ovšem často odradí její příprava. Ta bývá spojená se zašpiněnýma rukama a také s úklidem kompletně celé kuchyně. Mimo jiné je třeba také zmínit fakt, že řepa se vaří vcelku dlouho. Při dnešním uspěchaném životním stylu stojí za to dobu přípravy červené řepy zkrátit. Jak na to? V následujících řádcích nabídneme zajímavý tip, který určitě pomůže.

Metoda dvou hrnců

Klasicky trvá vaření červené řepy klidně i jednu hodinu. Trik z portálu newsy.gotujmy pomůže vaření zkrátit na polovinu. Uvařit řepu můžete bez problémů klidně i za půl hodiny. Připravíme si dva hrnce. V jednom bude horká voda a ve druhém maximálně studená s kostkami ledu. Řepa se v podstatě v jednom hrnci uvaří a ve druhém následně dokonale vychladí.

Tepelný šok vede ke změknutí řepy

Po tepelném šoku se proces vaření prakticky ihned ukončí. Počítat můžete s tím, že se také z řepy dokonale stáhne samotná slupka. Námaha s jejím odstraněním bude minimální. Za syrova je nutné slupku ostrouhat.

Led

Led: Foto Pixabay

Trocha cukru a chlebová kůrka

V průběhu vaření nezapomeňte na přidání několika ingrediencí. Konkrétně se bude jednat o špetku cukru a také o kůrku z chleba. Vůně řepy díky těmto přísadám nebude tak intenzivní. Navíc získá řepa ještě mnohem silnější chuť.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, newsy.gotujmy.pl

Vařená řepa: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.