Vánoční dárky: Letos je zabalte do materiálů ze zahrady, ale i lesa – budou vypadat úchvatně

vanoce-darek

Vánoce se nezadržitelně blíží, a tak pečeme cukroví, uklízíme, ale také nakupujeme dárečky, které následně budeme chtít zabalit. Jenže, jak už jste si možná mohli všimnout, letošní cena balících papírů s vánočním motivem poměrně vzrostla. Nehledě na to, že jsou voskované, lesklé a špatně se recyklují. 

To stejné platí o lakovaných stužkách, které by se do plastů odkládat neměly. Přemýšleli jste nad tím, že byste zvolili jiný způsob balení? I kdyby způsob nebyl o tolik levnější, po použití jej bude možné jednoduše recyklovat. Navíc nepřijdete ani o ozdobnou stuhu. Máme pro vás několik nápadů na balení dárků pomocí recyklovatelných a přírodních materiálů.   

Originálně, ekologicky, a především krásně

Jak tedy ekologicky zabalit dárky? Jednoznačně do šedého recyklovaného papíru. Někdy se také nazývá hedvábný a může mít světle hnědou barvu. Na první pohled se vám sice nemusí moc líbit, ale v tom je jeho paradoxní přednost – navíc není příliš drahý. Prodává se v roli nebo na kusy jako čtverce. S jeho vzhledem si můžete donekonečna hrát a různě jej dekorovat. Přesně tak, jak je na úvodní fotografii. Papír také můžete polepit nálepkami a dalšími.

Kromě zmíněného papíru, můžete použít také staré noviny nebo staré mapy – ty vypadají opravdu úchvatně. Abyste balíčkům dodali patřičný šmrnc, jejich lícovou stranu pěkně ozdobte. 

Foto: Pixabay

 

Zdobení dárků

Po zabalení dárků do vámi zvoleného papíru, jej můžete ozdobit pomocí různých větviček, nejlépe však z jehličnatých dřevin. Svůj estetický úkol splní snítky tújí, které přivážete na líc dárku. Úžasně vypadá také větvička smrku či jedličky. Zelené větvičky můžete následně dozdobit pomocí malých šišek z modřínu, větvičkou šípků, snítky cesmíny, jalovce, jeřabiny, ale také například celou skořicí nebo badyánem

Estetickou hodnotu najdete také v sušených plátcích citronu nebo pomeranče. Jednoduše řečeno – kreativitě se meze nekladou. Z větvičky, snítky s plody, šišky a skořice, můžete naaranžovat malou „kytičku”, kterou následně přivážete k dárečku. K přivázání doporučujeme použít přírodní provázek z juty nebo konopí.

Japonský trend furoshiki

Tímto způsobem balí dárky v Japonsku a jediné, co je k tomuto kroku potřeba, je čtvercový šátek či plátno. Na lícní straně dárku uvážete uzel a máte hotovo. Skvělé je, že obdarovaný k dárečku dostane také šátek.

Zdroj: http://www.ekovanoce.cz/diy/jak-zabalit-darek/

https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/par-rad-jak-vanocni-darky-zabalit-hezky-ekologicky

Foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)