Uchovejte si báječnou chuť melounů i na zimu, tenhle sorbet chutná jako z cukrárny a stojí pár korun

Chuť melounů k létu zkrátka patří. A není tedy divu, že si ji chceme v perfektní formě uchovat i na horší časy. Toto ovoce je navíc během horkých měsíců dostupné doslova za lidové ceny, takže příhodnější čas k jeho zpracování byste jen těžko našli.

Melounový sorbet vás okouzlí chutí i jednoduchým zpracováním

Jedním z z nejjednodušších způsobů, díky nimž můžete chuť melounu uchovat na zimu, je příprava melounové dřeně alias melounového sorbetu. I když to na první pohled vypadá složitě, stačí si osvojit několik triků a výsledek bude stejně chutný a hedvábný jako z pětihvězdičkové cukrárny. A co tedy budete potřebovat?

Asi jeden kilogram zralého melounu, ke kterému přidáte 20 ml smetany ke šlehání, citronovou šťávu a mátový sirup. A pokud dodržíte jeden trik během mrazení, bude výsledek dokonalý.

Foto: Pixabay

Začněte přípravou melounu

Pokud to jen trochu jde, vsaďte na ten bezpeckový, který vás zbaví nutnosti pracného vybírání semen. Takový meloun stačí jen vykrájet ze slupky a nakrájet na kostičky. Opravdu nic na tom není. Ještě vymačkejte šťávu z jednoho citronu a obojí vhoďte do mixéru a rozmixujte.

Následně celou směs přelijte do mísy a přidejte smetanu (dbejte na to, aby byla co možná nejtučnější) a mátový sirup. Budou vám stačit čtyři lžíce a pokud ho nemáte, lze ho nahradit cukrem a nadrobno naseknou mátou. Výsledek však už nebude tak báječný.

Vše rozmixujte ponorným mixérem do pěny a uložte do mrazáku. Tady však sorbet každou půlhodinu promíchejte až do úplného zmrznutí, to je totiž tajemstvím jeho dokonalé hladkosti a svěžesti.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://ladylab.cz/en/blog/439_Melounov%C3%A1-d%C5%99e%C5%88-, https://www.pazitka.cz/dezert/melounova-zmrzlina-dren-s-citronovou-stavou-matovym-sirupem-a-slehackou/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)