Rostliny, které chrání před rakovinou plic

Bambus

Níže uvedené rostliny jsou známé tím, že čistí vzduch. Dokážou z něj odstranit tak nebezpečné látky, jako je formaldehyd, toluen nebo benzen, což jsou tři látky, které napomáhají vzniku rakoviny plic. To vyplývá ze studie Clean Air NASA. Které rostliny si tedy pořídit, když toužíte po zdravějším a čistějším vzduchu ve vašem interiéru?

Břečťan popínavý

I když jej známé zejména jako rostlinu, která se pěstuje venku, je možné jej mít také v interiéru. A je to velice vhodné. Je to rostlina velmi nenáročná, která se hodí i pro začátečníky. Potěší zejména vzhledem svých listů, které mohou být různé zbarvení.

Břečťan

Foto: Pixabay

Toulcovka

Okouzlující bílé květy nejsou to jediné, co může tato rostlina nabídnout. Kvete po celý rok a celou tuto dobu také čistí vzduch. Nepotřebuje příliš mnoho světla, a to ani pro květy. Toulcovku řadíme mezi nenáročné rostliny, takže i ji mohou pěstovat i naprostí začátečníci.

Bambus

Bambus, který je vhodný pro pěstování v interiéru a vypadá velice zajímavě. Je atraktivní a hodí se do jakéhokoli interiéru – toho klasického, i toho moderního. I toto jsou velice nenáročné rostliny.

Tchýnin jazyk

Foto: Pixabay

Tchýnin jazyk

Téměř nesmrtelná rostlina – to je tchýnin jazyk. Možná odtud také pochází její název! Pravdou je, že v posledních desetiletích se na ni poměrně zapomnělo. Nyní se ale vrací do našich domovů, zejména do těch, které jsou vybavené v bohémském stylu.

Šplhavnice zlatá

Foto: Pixabay

Šplhavnice zlatá

Pomáhá nejen čistit vzduch, ale také odstraňovat cigaretový kouř! To se může hodit i pro ty, kteří nekouří v interiéru. Při otevřených oknech je možné, že se cigaretový kouř do interiéru přece jen dostane.

Zdroj: https://thenewhealthcycle.com/2019/02/07/these-6-indoor-houseplants-might-save-your-life/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!