Zamrazený medvědí česnek

Jak uchovat medvědí česnek: Zamrazení jako optimální způsob

Medvědí česnek má velkou sílu a ochrání nejen trávicí trakt medvědů. Má extrémní sílu a jde doslova o výbuch vitamínů. Vždyť jenom vitamínu C ukrývá ve 100 g celkem 150 mg! Jen pro srovnání, standardní jablko obsahuje v totožném množství pouhé 4 mg! Jinak se ale medvědí česnek podílí na podpoře tvorby kolagenu či regulaci bílých krvinek. Hlavní podíl na antibakteriálních vlastnostech má allicin, který obsahuje. V minulém článku jsme se věnovali pěstování medvědího česneku, respektive jeho přesazení. V následujících řádcích se zaměříme na 3 tradiční způsoby uchování medvědího česneku.

Krátkodobě ho lze nechat v lednici

Pokud pouze chcete, aby vám rostliny medvědího česneku vydržely v řádu několika dní, stačí je namočit do vody a následně dát do lednice. V ní by měl vydržet bez problémů zhruba 3 až 4 dny v perfektním stavu. Jinak naše babičky radily také to, aby se daly rostliny do mokrého hadru. V tom by také měly vydržet déle. Po několika dnech už ale potřebujete poněkud dlouhodobější řešení. Tím může být třeba zamrazení medvědího česneku.

Usušení medvědího česneku

Tento tradiční způsob uchování medvědího česneku lze realizovat kdykoli. Stačí jen lístky omýt a následně usušit. Použít lze sušičku, v ideálním případě v případě dostatku teplého vzduchu uschne i na obyčejném starém rámu se síťovinou. Po usušení se nadrtí a máte skvělé koření.

Zamrazení jako nejjednodušší alternativa

Naprosto triviální záležitostí, jak uchovat medvědí česnek, je každopádně jeho hloubkové zamrazení. Není nic jednoduššího. Stačí pouze jednotlivé lístky postupně omýt a následně nakrájet. Vyvarujte se ale krájení tuhého stonku u kořene medvědího česneku. Nakrájený medvědí česnek se poté umístí do sáčků a nechá zamrazit. Po rozmrazení z něj lze dělat pesto anebo jej používat jinak. Receptů na medvědí česnek existuje spousta. Výborné je pesto z medvědího česneku. Návod na jeho přípravu prozradíme v příštím článku. Video týkající se zamrazení medvědího česneku si můžete prohlédnout níže.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *