Voda

Jak na výběr domácí vodárny?

Domácí vodárny jsou v České republice čím dál oblíbenějším řešením pro objekty, které nejsou připojeny k vodovodním sítím, k zavlažování zahrad, nebo k čerpání vody z vlastního zdroje pro rodinné domy, rekreační objekty, nebo menší zemědělské a průmyslové objekty. Ve všech případech domácí vodárna pomůže ušetřit. Jak ale vybrat ideální řešení, které bude maximálně vyhovovat vašim potřebám?

Před pořízením domácí vodárny je především důležité ujasnit si, k čemu má toto řešení sloužit. Při rychlém výběru bez rozmyslu často dochází k nedostatečné kapacitě vodárny, nebo hůře k havárii či zničení čerpadla nebo vodárny.

Odkud budete vodu čerpat? Jaké parametry má vodárna splňovat?

Jednou ze základních otázek je, odkud budete vodu čerpat. Existují dvě možnosti, a to ze studny nebo z vrtu. Od tohoto údaje se také odvíjí dopravní výška. Domácí vodárna by také měla splňovat požadavky na průtok vs maximální průtok, sací výšku a výtlačnou výšku neboli výtlak.

Zorientovat se v těchto hodnotách mnohdy pro laiky bývá velmi náročné. Doporučujeme proto raději oslovit odborníky v oboru, kteří vám s výběrem bez problémů poradí.

Domácí vodárny EcoSmart

Pokud si přejete domácí vodárnu vybrat sami, doporučujeme produkty značky EcoSmart. Vodárny jsou rozděleny tak, aby byl výběr vhodného řešení snadný a nebylo k němu zapotřebí odborných znalostí. Stačí vědět, odkud budete vodu čerpat, kolik osob potřebujete zásobit vodou, a případně hloubku vrtu.

Domácí vodárny EcoSmart jsou určeny pro 1-2 generační rodinné domy, pro rekreační zařízení, nebo pro menší průmyslové a zemědělské provozy. Jsou řízeny frekvenčním měničem, díky kterému ušetříte až 40 % nákladů. Čerpejte vodu z vlastního zdroje bez starostí.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *