Triky, díky nimž vám budou brambory chutnat mnohem lépe

Vaření brambor

Milujete brambory a rádi se je připravujete na spousty způsobů? Možná z nich ale nedokážete vytáhnout maximální množství chutí. Především vaření brambor lze dostat na úplně jiný level. Možná se vám zdá, že jde o velmi jednoduchou záležitost, na které není co zkazit. Vařené brambory jsou přece vynikající za jakýchkoli okolností. Opak je ovšem pravdou, nemusí tomu tak být. I proto vám poradíme, jak brambory připravit, aby chutnaly co možná nejlépe. Nezapomeneme přitom ani na tipy pro pečení brambor.

Jak správně uvařit brambory

V první řadě je třeba brambory zbavit slupky a dokonale umýt. Následně by se měly ponořit do vody. Nakrájejte je předtím na dvě či více části a nechte ponořené ve vodě 20 minut. Měl by se z nich vyplavit škrob.Poté se brambory dají do vroucí vody, aby nepřišly o užitečné látky, jež obsahují. Kdybyste je začali vařit ve studené, přesně to se stane.

Škrábání bramborFoto: Pixabay

Osolte až před dovařením

Nikoli na počátku vaření. Byly by totiž tvrdé. Ztratily by svou jemnou strukturu, která je unikátní. Stejně tak by se prodloužil interval vaření brambor. Co se týká poměru soli, ten by měl činit 1 lžičku na 1 kg brambor, respektive na litr vody.

Jak dlouho brambory vařit?

V první řadě se přesvědčte, že jsou všechny kousky brambor pořádně ponořené ve vodě. Jinak nezapomeňte brambory zbavit přebytečné vlhkosti tak, že je po slití vody necháte chvíli odpočívat v hrnci s pokličkou. Mladé brambory se vaří 15 minut na středním ohni.

Finta s mlékem

Někteří lidé dříve přidávali při vaření brambor 250 ml mléka, trochu másla a cibuli. Brambory byly pak maximálně jemné a krémové.

Kousek mrkve také pomůže

Při vaření brambor se vyplatí dát do hrnce také kousek čerstvé mrkve. Karoten je totiž schopen ochránit vitamín C, který je obsažen v bramborách. Z brambor ho pak vytáhneme maximum.

MrkevFoto: Pixabay

Chcete urychlit vaření brambor?

Pak do vody přidejte trochu prášku do pečiva. Zaručeně se vám to podaří a budete se moci najíst dříve.

Finty pro pečené brambory

Do brambor stačí před pečením přidat právě prášek do pečiva. Budou fantasticky křupavé. Použijete přitom minimum oleje. Stejně tak je dobrá i mouka nebo strouhanka.  

Pečené bramboryFoto: Pixabay 

Zdroj info: tojenapad.sk

 Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.