komár

Trápí vás zatuchlý vzduch nebo komáři? Pomůže hřebíček a pomocník z koupelny

Léto si obvykle spojujeme se samými pozitivy, ovšem nemusí tomu tak nutně být vždy. Stačí několik vlhkých dní a v místnostech se nám snadno rozbují plíseň. Anebo se do ložnice nastěhují komáři a další bodavý hmyz. A jak tomu předejít?

Známe účinný prostředek, při jehož výrobě si vystačíte výhradně s tím, co najdete doma. Osvěžovač z aviváže, soli a hřebíčku je tak účinný, že ho bude rádi vyrábět znovu a znovu.

Stačí si vybrat oblíbenou vůni a pustit se do přípravy

Nejdříve doma najděte dekorativní misku nebo jinou nádobu, skvěle poslouží třeba skleněný soudek od svíčky. Na dno rozložte hřebíčky a přelijte je asi 20 ml aviváže, což odpovídá dvěma lžícím. Nádobu poté naplňte solí (ne nutně až po okraj) a na závěr přelijte lžíci alkoholu. Může jít třeba o líh. Zápachu se bát nemusíte, velmi brzy vyprchá a zbude jen vůně aviváže.

Foto: Pixabay

Kde domácí osvěžovač efektivně použít

Tento osvěžovač postavte všude tam, kde se potřebuje vypořádat s nepříjemnými pachy nebo obtížným hmyzem. Funguje skvěle a jeho výroby vás bude stát jen pár minut času. A jak často ho měnit? Vonět přestává teprve po několika týdnech. Pak stačí opět dolít trochu aviváže a alkoholu.

Sůl a aviváž se uplatní i jako skvělá čistidla

Zajímá vás, co získáte, když v litru vody rozpustíte dvě lžíce soli a jednu velkou lžíci aviváže? Prozradíme vám to – účinný osvěžovač koberce. Rozjasníte tím jejich barvy a zbavíte se nepříjemného zápachu všeho druhu. Získaný efekt navíc vydrží až tři měsíce. Vše samozřejmě záleží na intenzitě používání koberce a na dalších faktorech.

Zdroj: https://bankchart.com.ua/money/comfort/statti/chistka_kilimiv_svoyimi_rukami_v_domashnih_umovah_korisni_poradi, https://uk.nncup.org/5088-everything-about-cleaning-carpets-with-soda-and-vine.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *