Neobvyklé melounové recepty: vyzkoušejte meloun trochu jinak

Meloun

Meloun je osvěžující plodinou, kterou si v létě dopřáváme opravdu často. Má totiž skvělé vlastnosti: napijeme se a najíme zároveň, zatímco obsahuje nízké množství kalorií. Vychlazený meloun dokáže snížit vaši tělesnou teplotu, takže je ideální do horkého počasí. Nejlepší je jíst ho jen tak, ale to se může časem omrzet. Proto můžete využít některý z následujících receptů.

Melounová limonáda

Skvělé osvěžení poskytuje melounová limonáda. Stačí, když svaříte cukr s vodou – stačí krátce, aby se cukr rozpustil. Sladkost přizpůsobte svým potřebám. Nechte vychladit na pokojovou teplotu. Mezitím nakrájejte meloun na malé kousky (pokud máte speciální nástroj na tvoření kuliček z melounu, můžete jej využít). Kousky melounu dejte aspoň na hodinu do mrazáku (klidně i přes noc). Cukrovou vodu smíchejte s mraženým melounem, přidejte snítky máty a ochutnejte. Můžete dolít perlivou nebo neperlivou vodou.

Melounová limonáda

Foto: Pixabay

Alkoholický meloun

Z melounu je možné připravit také alkoholické nápoje. Nakrájejte 2 limetky (každou na 8 kousků). Do jedné malé skleničky dejte vždy dva kousky limetky (celkem tedy potřebujete 8 skleniček). Můžete je lehce zmáčknout, aby do skleničky pustily šťávu. Nyní nakrájejte 100 g vodního melounu na malé kousky a rozdělte je do skleniček. Přidejte několik kostek ledu. Do každé sklenice přidejte asi 2 lžíce ginu a doplňte tonikem. Poměr ginu můžete zvětšit či zmenšit v závislosti na svých potřebách.

Melounový salát s halloumi a mátou

Sýr halloumi je ideální ke grilování, proto upřednostněte jeho úpravu na venkovním grilu. Budete potřebovat 250 g halloumi nakrájeného na tenké plátky. Grilujte jej 2 minuty z každé strany. 1 kg vodního melounu si nakrájejte na malé kousky a smíchejte je s 200 g povařených a zchlazených zelených fazolek a svazkem najemno nasekané máty. Zastříkněte šťávou z 1 citronu a 1 lžící olivového oleje. Smíchejte se sýrem, a pokud chcete, můžete podávat s opečeným pita chlebem.

Melounový salát s fetou a rajčaty

Připravte si 300 g cherry rajčat – můžete je přepůlit nebo nakrájet na čtvrtiny. Ze čtvrtiny velkého nebo poloviny malého melounu odstraňte zelenou část a červenou dužinu nakrájejte na kostičky velikosti sousta. Smíchejte je s rajčaty a přidejte hrst mátových listů, nakrájených na jemno. Pořádně promíchejte. Podávejte posypané rozdrobenou fetou (celkem potřebujete 100 g).

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/melon-recipes

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!