Tipy, jak ušetřit na zahradě a přitom mít bohatý růst

Pěstování ze semen

Abyste získali bohaté množství květů a nejrůznějších odrůd rostlin, nemusíte investovat tisíce korun. Existují možnosti, s kterými můžete snadno ušetřit. Přitom ale nebudete mít obavy o to, že se vašim rostlinám nedaří, nebo že neprospívají. Tyto jednoduché tipy spočívají v tom, že se naučíte množení rostlin z těch, které již máte. Kromě toho existují další možnosti, jak ušetřit.

Pěstujte ze semen

Za balíček semen zaplatíte tutéž cenu, jak za jednu sazeničku. Proto je vhodné kupovat si raději semena, než sazeničky. Výjimkou je situace, kdy už je na výsev ze semen pozdě, a koupě sazeniček je jedinou možností, jak danou rostlinu v současné sezóně pěstovat. Pokud patříte mezi začátečníky, zaměřte se nejprve na rostliny, které je snadné vypěstovat ze semen.

Pěstujte rostliny na správném stanovišti

Díky tomuto jednoduchému opatření se vašim rostlinám bude dařit podstatně lépe. To znamená, že můžete ušetřit za hnojiva nebo také za insekticidy. Rostlina, která roste na ideálním stanovišti je totiž zdravější a odolnější.

Pěstujte z řízků

Existuje spousta rostlin, které je možné množit řízky. Tato možnost je velice jednoduchá a hodí se i pro nepříliš trpělivé zahradníky. Některé řízky můžete použít, když rostlinu prořezáváte, čímž spojíte příjemné a užitečné.

Zahradní nůžky

Foto: Pixabay

Starejte se o své nástroje

Zahradnické nůžky, nože a další materiál udržujte v čistotě. Díky tomu můžete předejít různým mikroorganismům, které se na nástrojích mohou množit. Pokud byste zdravou rostlinu ošetřovali stejnými nástroji, jako infikovanou, mohli byste si chorobu přenášet napříč zahradou.

Množte dělením

Trvalky je možné množit dělením, díky čemuž se z jedné rostliny stanou dvě. Díky tomuto můžete například měnit různé exempláře se sousedy nebo s dalšími zahradníky prostřednictvím různých sociálních sítích.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/10-ways-to-cut-gardening-costs/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!