Tip na elegantní a funkční inteligentní osvětlení v exteriéru

Philips Hue

Osvětlení posezení, pochozích ploch a mnohých dalších součástí zahrady je velmi důležité. Mnozí z nás řeší situaci pouze tak, že zvolí jedno či dvě svítidla, která integrují na stěnu za svým domem a vše mají hotovo. Je to škoda, protože moderní funkčně řešené osvětlení dokáže doslova a do písmene divy. Typickým příkladem budiž inteligentní venkovní řada Philips Hue. V čem je inteligentní systém osvětlení tak výjimečný a proč se vyplatí mít jej doma? Čtěte dál, odpovědí na obě otázky se vám dostane.

Philips Hue

Vítejte doma!

Přijdete-li domů, rozsvítí se světla okolo objektu, a to třeba postupně, jak budete vcházet do jednotlivých zón. Ne, to není scifi, ale inteligentní osvětlení (http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/uzitecny-a-zabavny-philips-hue). Bez problémů si lze naprogramovat konkrétní svítidla takovým způsobem, aby se zapínala a vypínala v momentech, kdy je to aktuálně zapotřebí. Spouštěna mohou být fotobuňkou, časovým spínačem anebo třeba čidlem zaznamenávající stmívání a potřebu dodatečného přisvětlení.

Jednoduché ovládání systému pomocí aplikace

Znáte jen ovládání světel prostřednictvím standardních vypínačů? Tak na něj můžete zapomenout. Tedy alespoň v případě, že chcete mít všechno mnohem jednodušší. Stačí vám jenom mobilní telefon s nainstalovanou aplikací Hue. Ta mimo jiné pojímá například i funkci Home & Away, jež vás právě přivítá doma.

Philips Hue

Zdravé a přirozené světlo v mnoha podobách

Inteligentní systém osvětlení od společnosti Philips pojímá různá svítidla, která jsou maximálně úsporná. Podílí se na tom především LED technologie. Vybírat si lze spousty zajímavých tvarů svítidel od tyčových až po nástěnná a závěsná. Výjimkou není ani důvtipné a praktické osvětlení chodníků nebo plochy u bazénu. Barevných odstínů svítidel je hodně. Záleží pouze na vás, do jakého odstínu hodláte vaši zahradu v přítmí ladit. Pro více informací se podívejte na http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.