Stínící plachty: Neotřelé, elegantní a efektivní zastínění exteriéru

Čtvercová stínící plachta

Léto už je pomalu tady a v podstatě všichni jsme se celou zimu těšili hlavně na všudypřítomné sluníčko. Když je ho ovšem především v zahradním posezení přespříliš, hledáme pochopitelně stín. Situace se dá řešit stavbou zastřešení. Ta je ale velmi zdlouhavá a finančně vcelku náročná. Právě proto se vyplatí pořízení stínící plachty. Ta nabídne stín rychle, v dostatečném množství a bez nezbytnosti složité stavby přístřešku. To nicméně nejsou jediné přednosti tohoto typu zastínění…

Trojúhelníková stínící plachta

Originál se vším všudy

Tradiční stříšky nad pergolou jsou sice funkční, nicméně nikoli vzhledově optimální. Zkrátka nezaujmou. Taková trojúhelníková stínící plachta představuje originální a elegantní zastřešení jakéhokoli prostoru. Už na první pohled upoutá pozornost návštěvy. Vybrat si lze také čtvercový model, který je schopen pojmout větší množství prostoru a dá poněkud více tolik potřebného stínu. A barvy? Na výběr je jich hned několik. Stoprocentně se nemusíte upnout ke krémové, jež sice vypadá hezky, ale je vcelku usedlá. Moc hezké jsou i poněkud extravagantnější modré modely, případně žluté či růžové variace.

Jednoduché uchycení pomocí montážní sady

Každá stínící plachta je opatřena ve svých rozích speciálním kovovým kroužkem, na který se uchytí speciální háčky a karabiny. Bez problémů tak plachtu uchytíte na dané místo během několika málo vteřin. Karabinou si poté napnete nebo naopak uvolníte plachtu tak, jak budete aktuálně potřebovat.

Čtvercová stínící plachta

Hodí se kamkoli

Vlastníte pouze sad, v němž se nacházejí jen stromy, a chtěli byste také posezení ve stínu? Pak se nerozpakujte a pořiďte si stínící plachtu. Upevníte ji jednoduše právě na ně. Taková čtvercová stínící plachta dokáže doslova divy a vy si budete moci uspořádat třeba piknik s tím, že se nemusíte bát všudypřítomného ostrého slunce.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.