Chejr vonný

Chejr vonný jako zajímavý tip na okrasné dvouletky

Chejr vonný je okrasná rostlina, jejíž krása vynikne hlavně při osazování větší plochy. Navíc její velká výhoda je finanční nenáročnost. I za malé peníze lze získat mnoho květů této dvouleté rostliny. Pojďme se blíže seznámit s touto barevnou květinou.

Seznamte se

První je dobré říct si, co je vlastně chejr zač. Jde o rostlinu, které je velmi známá. Minimálně podle zjevu, s pojmenováním to již tak lehké není. Má jich totiž víc. Možná znáte trýzel, hořčičník nebo žlutou fialu. Jde o krátkověkou trvalku, která je v našich podmínkách nejvíce pěstována jako dvouletka. Její semenění je velmi jednoduché. Dlouhá je i doba kvetení. Tu lze ještě prodloužit pravidelným odstraňováním odkvetlých květů. Jinak jde o rostlinu původem ze Středozemí. Velmi podobný je i chejr sibiřský.

Kde jej pěstovat?

Pokud ho budete chtít tedy pěstovat, určitě se nabízí Nerudovská otázka – kam s ním? Můžete jej dát například na balkon. Chejr dokáže krásně zkrášlit váš balkon, a to dokonce v době, kdy většina balkonových květin teprve „nabírá dech“. Pro takové využití jsou lepší nižší kultivary. Úspěch budete slavit i s nádobami na pěstování rostlin. Dalším dobrým nápadem pro pěstování chejru je místo na střešní zahradě. Chejr vonný je totiž vysoce nenáročný. Má však rád slunce a dobře se mu tak daří právě ve výškách, například na střešních zahradách.

Kamenné zídky i zkrášlení nevzhledných koutů

Nakonec si představíme místa, která, může chejr vysoce efektivně zkrášlit. Pokud máte na zahradě nějakou cihlovou či kamennou zídku, zkuste jej pěstovat tam. Ne nadarmo se této rostlině přezdívá wallflower. V zídkách roste velmi dobře a rychle. Navíc může zamaskovat nedokonalosti. To se může týkat i nevzhledných zákoutí, která může vaše zahrada obsahovat. Potřebujete-li taková místa zakrýt, zvolte vyšší chejr. Mladé rostlinky včas zaštípněte a docílíte bohatého větvení rostliny. Vzniknou tak opravdu mohutné keře.

Sdílet

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *