Takhle se šetří: TikTok válcuje trik, díky němuž lidé ušetří při nákupu ovoce a zeleniny v obchodech

Levnější jídlo, Jak ušetřit na jídle, Krádež v obchodě, Oloupaný banán, Manipulace s cenami

Takhle se šetří: TikTok válcuje trik, díky němuž lidé ušetří při nákupu ovoce a zeleniny v obchodech. V dnešní době je to asi velmi rozporuplný nadpis. Samozřejmě chce každý nějakou tu korunu ušetřit. A právě na jídle a způsobu stravování je možné šetřit nejvíce. Ať už se jedná o stravování doma, či nakupování potravin v různých akcích nebo slevách.

Nicméně způsobů jak šetřit na jídle je více, ale ne vždy se jejich použití musí vyplatit. Pak se stane toto „šetření“ kontraproduktivním a vy místo abyste ušetřili, tak nejenže neušetříte, ale ještě zaplatíte celkem citelnou pokutu. To se stane, když se pokusíte prodejce potravin ošidit. Tak jako vy chcete za své peníze kvalitní zboží, tak i prodejci nechtějí na prodeji tratit a nechat se okrádat.

Jak ušetřit na nákupech? Jde to i i trochu netradičně

Mezi jedny z takových koumáků se zařadil také jistý pán z Austrálie, který se rozhodl nakoupit ovoce levněji, než hlásila cenovka u daného produktu. U regálu, přímo v obchodě, si vybral banán, který oloupal, vložil do silonového sáčku a teprve potom zvážil. Partnerka jej natočila na mobilní telefon a video zveřejnila na populární síti TikTok. To se přirozeně stalo velmi populární a rozdělilo diváky na dva tábory.

zelenina

Foto: Pixabay

Jiní zákazníci, taktéž v Austrálii, přišli s nápadem, kdy přímo v obchodě odkrojili stonky z brokolice. Důvodem bylo zřejmě zvýšení ceny této zeleniny a to až na, v přepočtu, závratných 175 korun za kilogram.

Nejen v Austrálii, ale i v našich luzích a hájích se najdou filutové, kteří se snaží nepatřičnými praktikami „ušetřit“. Jednou z nich je například manipulace s cenami váženého zboží. Zákazník si vybere dražší produkt, ale na váze si vybere levnější „variantu“.

Abyste se nedostali do křížku se zákonem

Dalším kouskem místních zlodějů jsou případy, kdy zboží, v tomto případě pochutina či nápoj, zkonzumováno na místě.

Pokud byste se rozhodli použít takovou nekalou praktiku, může vás takové šetření vyjít až na 50 tisíc korun. Podle strážců zákona by se totiž jednalo o pokus o majetkový přestupek a v případě předání řešení státnímu orgánu by se pokuta k této částce mohla vyšplhat.

České obchody drží jedno prvenství, na které opravdu nemůžeme být hrdí a to je poměr krádeží v obchodech v poměru k jejich obratu. U nás je prostě nejvyšší. Nejvíce krádeží, jak vyplývá z nejrůznějších průzkumů, se odehraje právě v obchodech s nabídkou potravinového zboží.

 

Zdroje: https://udalosti247.cz/zahranici/video-na-sitich-ukazuje-jak-lide-v-obchodech-setri/, https://www.finance.cz/zpravy/finance/78191-pruzkum-v-ceskych-obchodech-se-krade-nejvic-z-24-evropskych-zemi/, https://www.kupi.cz/magazin/clanek/17401-ktera-potravina-se-v-obchodech-krade

Náhledové foto: Unsplash

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)