Starý chléb, voda a fólie jako raketový pohon pro vaše sazenice

Sazenice

Už se pomalu chystáte, že byste vyseli rajčata nebo některé jiné rostliny? Zatím je sice ještě čas, přesto už ale někteří nedočkavci semínka do sadbovačů vysévají. Pokud hodláte pěstovat rajčata třeba ve skleníku nebo zimní zahradě a chcete mít úrodu co možná nejdříve, pak klidně pomalu můžete začít. My se v následujících řádcích zaměříme na to, čím sazenice doslova nakrmit, aby se jim dokonale dařilo a rostly jako z vody. Možná se to nezdá, ale postačí obyčejný chléb, voda a fólie.

Pouze pár důležitých ingrediencí

Přesně tak, sazeničky mohou právě díky nim růst doslova raketově. Potřebovat budete:

  • nádobu o objemu 1 litr,
  • vodu,
  • potravinovou fólii,
  • 50 gramů starého vyschlého chleba.

Suchý chlébSuchý chléb: Foto Pixabay

Jednoduchá výroba vitamínové bomby pro sazenice

Chléb lze vybírat jakýkoli, je jedno, zdali se jedná o chléb tmavý či světlý. V první řadě je třeba nakrájet chléb na malé krajíce. Ty se nechají vysušit, ideálně delší dobu na suchém místě. Poté se chléb naláme do větší nádoby či sklenice tak, aby pokryl přibližně jednu třetinu jejího objemu. Poté ho zalijeme převařenou vodou, kterou jsme nechali vychladnout. Celá nádoba se pokryje potravinovou fólií. Směs se nechá na teplém tmavém místě stát 24 hodin. Druhý den chleba scedíme a máme pouze čistý výluh.

Sazeničky porostou jako divé

Výluh, který nám vznikl, dávkujeme po malých lžičkách ke kořínkům sazeniček. Nesmíme však zapomenout na velmi důležité pravidlo. Sazeničky se musí nejprve pokropit čistou vodou a až poté se přechází k hnojení prostřednictvím tohoto výluhu. Co se týká frekvence hnojení, stačí vždy jednou za 10 dní a proceduru byste měli opakovat třikrát. Sazenice budou silné a dokonale porostou.

Zdroje info: Autor, sociální síť Facebook, Youtube, tojenapad.sk

Sazenice: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.