Mšice

Stačí dvě domácí ingredience a mšice rychle zmizí

Mšice jsou postrachem nejednoho sadu a zahrady. Bohužel, divit se tomu příliš nelze. S potravou to nemají nijak složité a v kooperaci s mravenci se jim daří náramně. Na jejich vypuzení se zkouší nejrůznější triky, nicméně mnohé nefungují. Tradičně se volí třeba tabákový nebo česnekový výluh. Zmínit se musíme také o jarové vodě. My máme zajímavý tip na domácí prostředek, který si s mšicemi určitě poradí.

Ústní voda a tekuté mýdlo

Ano, pouze tyto dvě ingredience dokážou mšice vyhnat doslova dokonale. Prostředek si připravíte velmi jednoduše. Postačí vám nějaká levnější ústní voda a tekuté mýdlo, které také nemusí být nijak výrazně drahé.

Mšice

Mšice: Foto Pixabay

Jak na to?

Jednoduše. Ústní vodu a vodu smícháme v poměru 1:1. Do směsi se pak přidá pár kapek tekutého mýdla a máte hotovo. Rostliny by se měly stříkat optimálně v podvečerních hodinách.

Ústní voda

Ústní voda: Foto Radek Štěpán

Prostředek na mšice pomůže i jinak

Potřebujete dostat z muškátů choroboplodné zárodky? Není nic jednoduššího. Zmiňovaný prostředek vám pomůže také, a to doslova dokonale. Když do roztoku přidáte ještě pivo, získáte vynikající hnojivo a trávník. Jinak směs také působí dokonale jako repelent proti komárům a jinému hmyzu. Eukalyptovou složku hmyzáci opravdu nemusí, tím si můžete být jistí. Ostatně odradí i domácí zvířata od toho, aby v daných místech vykonávala svou potřebu.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/recept-proti-voskam-od-majky-2/

Mšice: Náhledové foto Pixabay

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

6 komentářů

  1. Zdenek Odpovědět

    Tento prostředek na mšice je velmi drahý.Stačí voda s ocetm a mšice jsou druhý den otráveny v poměri 10 dílů vody a 1 dcl octa.

  2. Ftelf Odpovědět

    Rock Effect 100ml za 99Kč vystačí až na 10l postřiku. Je ekologický, pouze pongamový olej. Listerine vyjde na cca 100Kč za 500ml balení. To zní dost efektivně a roztlinky budou mít svěží dech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *