Stačí dvě domácí ingredience a mšice rychle zmizí

Mšice

Mšice jsou postrachem nejednoho sadu a zahrady. Bohužel, divit se tomu příliš nelze. S potravou to nemají nijak složité a v kooperaci s mravenci se jim daří náramně. Na jejich vypuzení se zkouší nejrůznější triky, nicméně mnohé nefungují. Tradičně se volí třeba tabákový nebo česnekový výluh. Zmínit se musíme také o jarové vodě. My máme zajímavý tip na domácí prostředek, který si s mšicemi určitě poradí.

Ústní voda a tekuté mýdlo

Ano, pouze tyto dvě ingredience dokážou mšice vyhnat doslova dokonale. Prostředek si připravíte velmi jednoduše. Postačí vám nějaká levnější ústní voda a tekuté mýdlo, které také nemusí být nijak výrazně drahé.

Mšice

Mšice: Foto Pixabay

Jak na to?

Jednoduše. Ústní vodu a vodu smícháme v poměru 1:1. Do směsi se pak přidá pár kapek tekutého mýdla a máte hotovo. Rostliny by se měly stříkat optimálně v podvečerních hodinách.

Ústní voda

Ústní voda: Foto Radek Štěpán

Prostředek na mšice pomůže i jinak

Potřebujete dostat z muškátů choroboplodné zárodky? Není nic jednoduššího. Zmiňovaný prostředek vám pomůže také, a to doslova dokonale. Když do roztoku přidáte ještě pivo, získáte vynikající hnojivo a trávník. Jinak směs také působí dokonale jako repelent proti komárům a jinému hmyzu. Eukalyptovou složku hmyzáci opravdu nemusí, tím si můžete být jistí. Ostatně odradí i domácí zvířata od toho, aby v daných místech vykonávala svou potřebu.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/recept-proti-voskam-od-majky-2/

Mšice: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.