kokosovy-olej2

Kokosový olej jako univerzální pomocník pro domácnost i vaše zdraví

Díky našim tipům a návodům se vám sklenička s ním ve spíži určitě nezkazí – právě naopak. Garantujeme vám, že si kokosový olej jednoduše zamilujete! Prozradíme vám, na co se kokosový olej hodí a nebudou chybět ani konkrétní recepty na jeho použití. Kokosový olej je totiž v kuchyni i kosmetice absolutním evergreenem.

Pokud se zajímáte o zdravou výživu, určitě vás nemohl kokosový olej minout. Získává se, jak už ostatně jeho název nepovídá, z kokosové palmy a má celou řadu využití. Hodit se vám bude do kuchyně i k přípravě domácí kosmetiky.

Co byste o něm měli vědět

Patří k velmi nasyceným tukům, takže to s jeho spotřebou není nutné přehánět, na druhou stranu vyniká velmi vysokou odolností vůči teplu (je tedy vhodný i na smažení) a obsahuje celou řadu důležitých a prospěšných látek.

Foto: Pixabay

Použijete ho i při výrobě domácí kosmetiky

Ale kokosový olej se vám bude hodit i pro zdravější a čistější pleť. Lze ho použít i jako masku na vlasy nebo třeba k ústní hygieně. Věděli jste, že v kokosový olej dokáže vaše zuby vybělit a díky antibakteriálnímu působení má také velmi pozitivní vliv na zdraví vašich dásní?

Tipy pro využití kokosového oleje

Můžete ho použít třeba jako skvělou olejovou kůru, která se postará o zdraví vašich nehtů a kůžičky okolo nich. Pokožka se zjemní, nehty naopak zesílí. Použít ho lze i jako přírodní odličovač nebo jako prostředek pro masáž, a to třeba i na tu proti celulitidě.

Vtírání kokosového oleje do roztřepených konečků se pak postará o jejich výživu a zabrání i nadměrné suchosti. Aplikovat ho lze i jako vlasovou masku, počítejte však s jeho o něco obtížnějším smýváním.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.allnature.cz/10-a-vice-zpusobu-vyuziti-kokosoveho-oleje-p1099327/, https://www.grizly.cz/magazin/zivotni-styl/vlastnosti-a-vyhody-kokosoveho-oleje

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *