Splynutí s orchidejemi není nemožné – dvě unikátní výstavy pro milovníky přírody

Také patříte k zahradníkům, kteří se ze všeho nejraději posadí večer na lavičku a kochají se již hotovou prací? Pokud pohled do zeleně přímo milujete, pak by vám určitě neměla ujít unikátní expozice, kde mohou návštěvníci doslova procházet vodou nebo zahradou plnou orchidejí.

Špatnou zprávou je, že se tento unikát nachází v Tokiu, ovšem tou dobrou to, že vám ho přiblížíme prostřednictvím dechberoucího videa. Jdete do toho s námi?

Zahrada orchidejí dokáže v mnoha ohledech překvapit

A kde se vlastně se vlastně tato myšlenka vzala? Původ je prostý: společnost teamLab Planets TOKYO v tokijské části Toyosu slaví třetí výročí svého založení. A právě při této příležitosti se rozhodla otevřít dvě nová interaktivní zahradní umělecká díla.

Foto: Protext

Pokud jsou vašimi favority právě orchideje, pak byste měli vědět, že tuto expozici tvoří více než 13.000 živých orchidejí, které kvetou ve vzduchu. A to doslova. Můžete tedy mezi ně vstoupit a nechat se unášet jejich krásou. Návštěvníci vstupují do muzea bosí a spolu s ostatními návštěvníky se zcela ponoří do rozlehlých uměleckých prostor.

Mechová zahrada přinese klid vaší duši

Ale pokud by na vás bylo všech těch barev přece jenom moc, pak na vás čeká i mechová zahrada plná objektů ve tvaru vejce, které se lesknou a rezonují, když do nich lidé strčí nebo je rozfouká vítr. Ovšem teamLab Planets je mnohem větší. Jde o unikátní muzeum, kde se doslova procházíte vodou a můžete navštívit zahradu, kde splynete s květinami.

Pokud se tedy náhodou dostanete do Tokia, máte se rozhodně na co těšit. Celkem je zde deset uměleckých děl, včetně čtyř masivních výstavních prostor a dvou zahrad. Více vám prozradí naše video.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36784

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)