Spadla vám dnes ráno lžička na zem? Víme, zda věští zdar nebo neúspěch – záleží na její pozici

Spadla vám dnes ráno lžička na zem? Víme, zda věští zdar nebo neúspěch – záleží na její pozici. Pozorně se proto podívejte na to, jak spadla – dozvíte se tak, co vás během dnešního dne čeká. Záleží na pozici její hlavní části i na směru.

Signál nadcházejícího štěstí

Podle lidové víry není upuštění lžičky jen nešikovným neštěstím, ale také předzvěstí dobrých zpráv. V některých tradicích se říká, že taková událost předpovídá příchod hostů. Věří se, že tato návštěva, často nečekaná, přinese pozitivní zprávy a rozjasní domácnost svou přítomností. Pojem „domácnost“ je však poměrně široký – klidně můžete takovou návštěvu dostat i na pracovišti nebo může jít o pošťáka s pozitivní zprávou. To vše však platí jen v případě, že lžička spadla nabírací částí alias „mističkou“ nahoru.

V takovém případě totiž do sebe štěstí doslova lapá. V opačném případě ho naopak vylévá a můžete čekat spíše konflikty a spory.

Foto: Pixabay

Směr lžičky je také důležitý

Směr rukojeti lžíce má také svůj význam. Pokud směřuje ke dveřím, naznačuje to, že se všechny problémy, které máte, brzy vyřeší. Naopak, pokud rukojeť směřuje ode dveří, naznačuje to, že se negativita ve vaší domácnosti ještě na nějakou chvíli usadí.

Dejte si pozor na hodiny

Spadla vám lžička na zem v místnosti, v níž jsou hodiny? Pak pozor – v takovém případě se prý její působení násobí (a to jak to negativní, tak i pozitivní). Na pozoru se mějte zejména v případě, že se něco stane i se samotnými hodinami. Symbolizují totiž pomíjivost času a v některých situacích znamenají smrt v rodině nebo hrozící nebezpečí (zejména, když se zastaví). Podobně mohou hodiny spadlé ze zdi předpovídat nemoc nebo závažné životní problémy.

Zdroj: https://facedobra.com/lozhka-padaye-na-pidlogu-ne-prosto-tak-golovni-prichini-ta-na-shho-zvernuti-uvagu/, https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/124863/co-o-vas-prozradi-lzicka-jaci-jste-kdyz.html, https://is.muni.cz/th/75431/ff_m/Povery.pdf, https://www.atlaso.cz/folklor-v-kostce-lidove-povery/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)