Pamlsky pro psa vybírejte s rozmyslem. Jsou pro ně zdroj potravy

Pamlsky

Stejně jako vybíráte pochoutky pro své děti, měli byste si dát pozor i na ty psí. Ne všechny pamlsky, kterou jsou ve tvaru kostiček, jsou pro psy vhodné. Sledujte u nich nutriční hodnotu. Pamlsky by měly být pro psa odměnou, ale současně je musíme považovat za součást stravy. Je proto dobré, aby měly i nějakou tu přidanou hodnotu. Ty větší pamlsky rozdrťte na více kousků, ať máte více odměn a nižší kalorický příjem.

Jak používat pamlsky?

Existuje spousta druhů pamlsků pro psy. Samotní mazlíčci si mohou vybrat ty, které jim budou nejvíce sedět. Na druhou stranu existuje určité doporučení, jak je používat:

  • Při výcviku psa odměňujeme aromatičtějšími pamlsky menší velikosti. Naším cílem je psa odměnit, ne jej zasytit.
  • Psi milují křupavé pamlskypamlsky , avšak štěňatům a psím seniorům vybírejte raději ty měkčí. Tvrdé a křupavé pamlsky mohou pomoci odstraňovat zubní kámen.
  • Pro psy, kteří snadno roztrhají jakoukoli hračku, se hodí velké a tvrdé kosti.

Psí hračky

Foto: Pixabay

Je sušená vepřová kůže vhodná jako pamlsek?

Pamlsky by neměly obsahovat velký obsah soli nebo tuku. Například typická sušená kůže či prasečí uši mají vysoký obsah tuku a kalorií a žádnou jinou přidanou hodnotu. Proto přispívají pouze k obezitě vašeho psa. Pokud ji váš pes miluje, můžete mu ji čas od času dopřát. Vhodnější je ale zvolit tu zasukovanou, protože u ní bude déle trvat, než ji pes požvýká.

Co by psí pamlsky měly obsahovat?

Ideální je vybírat pamlsky z přírodních složek. Pozor si dejte zejména na nežádoucí plniva, syntetická barviva, umělá dochucovadla a konzervační látky. Ty mohou mít nepříznivé účinky pro zdraví vašeho psa. Množství intervencí by mělo být co nejkratší. Pro psy, kteří jsou náchylní k alergickým reakcím, jsou lepší jednosložkové pamlsky. Zkontrolujte také obsah kalorií a tuku – potřebné množství se bude lišit v závislosti na tom, o jakého psa se jedná a jak moc je aktivní.

Zdroje info:

https://dogtime.com/dog-health/dog-food-dog-nutrition/213-treats-bones

https://www.dogseechew.in/blog/a-comprehensive-guide-to-choosing-the-best-dog-treats

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!