Solární plachta na bazén: Co musí splňovat

Solární plachty

Každý bazén si vyžaduje to správné příslušenství, díky kterému bude maximálně funkční a vy si budete moci užívat příjemných chvilek se svými rodinnými příslušníky anebo přáteli na vlastní zahradě. Pokud se rozhodujete, jaký z bazénů pořídit, můžete se inspirovat v některém z minulých článků. V tom následujícím se zaměříme na volbu správné solární plachty na bazén. Právě ona totiž může obstarat maximální komfort v čele s dokonale teplou vodou!

Udržení teploty vody na prvním místě

Kvalitní solární plachta na bazén musí v první řadě dokonale udržovat teplotu vody. Měli byste v každém případě dbát na to, aby byla tato teplota konstantní. I proto se vyplatí informovat se o termoizolačních vlastnostech, jimiž klasická či solární plachta s nylonem disponuje. Díky nim totiž voda uvnitř bazénu zůstane dokonale teplá tak, jak ji potřebujete. Ohřev je přitom eknomický a také ekologický.

Další funkce solární plachty

Mimo ohřevu vody musí mít solární plachta i spoustu dalších důležitých funkcí. Podobně jako krycí plachta musí obstarat i to, aby do bazénu nešly nečistoty, které by mohly pochopitelně degradovat aktuální kvalitu vody. V následujících odrážkách se soustředíme na tyto funkce poněkud přesněji a uvedeme je přehledně po sobě. Co by tedy solární plachta měla ještě dokázat?

–          ochránit vodu před nečistotami

–          zabránit odpařování vody z bazénu

–          ušetřit množství aplikované bazénové chemie

–          napomoct modernímu vzhledu bazénu

Jakou plachtu si pořídit?

Jestliže máte pouze bazén s nafukovacím límcem, vyplatí se klasická ne úplně solární plachta 3,66. Nemusí být popravdě přímo solární, jelikož i její černá barva dokáže bazén ohřát klidně i za několik slunných dní. U velkých bazénů se již vyplatí o solárním typu plachty uvažovat, jelikož klasická takto velké množství vody neohřeje.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.