Nadzemní kruhový bazén

Které nadzemní bazény lze považovat za kvalitní?

Vlastnictví zahradního bazénu už dávno není výsadou jen nejbohatších lidí. Koupání na vlastním zahradě si dnes může popřát téměř každá rodina. Cenově nejdostupnějším typem zahradních bazénů jsou takzvané nadzemní bazény. Které nadzemní bazény lze považovat za kvalitní? To si rozebereme v tomto článku.

Varianty nadzemních bazénů

Nadzemní bazény jsou prodávány v 3 základních variantách:

1) Bazén s nafukovacím límcem

2) Bazén s rámovou konstrukcí

3) Bazén s pevnými stěnami

Nadzemní bazén oválný

Bazény s nafukovacím límcem

Bazény s nafukovacím límcem představují nejlevnější alternativu zahradních bazénů.

Pořizovací cena je tedy první výhodou této varianty bazénů. Druhou výhodou bazénu s nafukovacím límcem je jeho snadné zprovoznění – stačí vybrat rovnou plochu, rozložit bazén, nafouknout horní límec bazénu a začít napouštět vodu. Jako ochranný podklad pod bazén se doporučuje použít originální bazénovou podložku. Nevýhodou této varianty bazénu je celkově horší uživatelský komfort a krátká životnost.

Bazény s nafukovacím límcem jsou totiž limitovány svou maximální konstrukční velikostí a tvarem (kruh s dovnitř zkosenými stěnami a širokým límcem). Proto tato varianta bazénu poslouží spíše na dětské hrátky, než aby dospělému člověku umožňovala zaplavat si. Bazény s nafukovacím límcem jsou také náchylné k mechanickému poškození. A někdy u nich bývají problémy s nafukovacími ventilky.

Pokud chcete, aby vám bazén s nafukovacím límcem vydržel sloužit déle než jednu sezónu, měli byste zvolit produkt z odolných materiálů od kvalitního výrobce. Tyto bazény bývají nejčastěji vyrobeny z několikavrstvých plastových materiálů.

Bazény s rámovou konstrukcí

Bazény s rámovou konstrukcí jsou už kvalitnější a komfortnější variantou nadzemního bazénu.

Konstrukce těchto bazénů bývá tvořena vnějším kovovým rámem, na kterém jsou zavěšeny stěny bazénu (většinou z několikavrstvé PVC folie). Toto řešení umožňuje užívat bazén v celé jeho ploše, stěny jsou totiž svislé a nepřekáží na nich nafukovací límec. Instalace těchto bazénů je velmi snadná a zvládne ji každý. Naopak nevýhodou bazénů s rámovou konstrukcí je obecně nižší odolnost.

Bazény s pevnými stěnami

Bazény s pevnými stěnami reprezentují nejvyšší kvalitu mezi segmentem nadzemních bazénů. Jsou odolné, jejich montáž je snadná a ani nejsou drahé.

Tato varianta nadzemních bazénů, jak už vyplývá z jejího názvu, je opatřena pevnými stěnami, vrchní lištou a vertikálními vnějšími vzpěrami. Pro tyto účely jsou nejčastěji používány kovy. Výborným řešením je například pozinkovaný plech s povrchovou úpravou (fosfátování, základní nátěr + vnitřní bazénová fólie).

S tímto typem bazénu si již člověk může dopřát v celku komfortní koupání – navíc za poměrně nízkou cenu. Samozřejmě, že ale musíme zvolit kvalitní výrobek od renomovaného výrobce bazénů.

Bazénové příslušenství a servis

Bazény musí být uzpůsobeny k napojení na filtrační systém. Bez kvalitní filtrace se bazén neobejde. Dobří výrobci svoje bazény dodávají včetně bazénového příslušenství (filtry, čerpadla, hadice, skimmery, schůdky…).

Před pořízením bazénu by bylo dobré si také ověřit, zda dodavatel provozuje servisní činnost a technickou podporu. V případě potíží je dobré vědět, že se máte kam obrátit.

Písková filtrace

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *