Bazén Tampa 3,66 x 0,91 m a jeho přednosti

Letní osvěžení na zahradě může být naprosto dokonalé. Zejména v červenci a srpnu je koupací sezona v plném proudu, a tak není od věci koupit nějaký kvalitní bazén. Pokud chcete na jeho nákupu ušetřit a zároveň mít opravdovou kvalitu, pak se vyplatí bazén s nafukovacím límcem. Výbornou volbou je bazén Marimex Tampa 3,05 x 0,76. Ten v sobě snoubí kvalitu a také vysokou jakost. Podívejme se tedy na některé jeho základní přednosti.

Nízká cena celého kompletu

Pokud chcete mít doma nejlevnější bazén, pak se určitě tento model vyplatí. Koupit si jej můžete samostatně s cenou okolo 1 000 korun. Výhodný je i nákup celého setu s kartušovou filtrací, který vyjde o něco málo dráž. Provoz bazénu je přes sezonu velmi levný. Vždyť jen celkové množství vody o objemu zhruba 5 kubických metrů je minimální finanční zátěží. Při ceně 1 m3 vody okolo 70 korun si můžete spočítat, že voda vyjde na pouhých 350 korun. Měnit ji přes léto muset nebudete. Pohodlně vydrží klidně i 2 až 3 měsíce v dobré kombinaci. Tedy v případě, že se o ni budete adekvátně starat.

Rychlá montáž samozřejmostí

Jmenovaný bazén i třeba bazén Tampa 3,66 x 0,91 m jsou typické velmi jednoduchým skládáním. Na zahradě vám vyroste velmi rychle, a to během několika málo minut. Stačí pouze nachystat opravdu vodorovný povrch pod ním, který zajistíte optimálně obyčejným žlutým pískem. Na ten je vhodné dát geotextilní podložku a následně bazén samotný.

I pro úplné začátečníky

Postavení bazénu spočívá pouze v tom, že nafouknete límec. Ideální je mít přímo vzduchovač označovaný jako žaba nebo pumpu. Ústy byste se ufoukali. Pak postupně nepustíte menší množství vody a vyrovnáte případné záhyby na dně bazénu. Následně už pouze dopustíte vodní sloupec až po samotný límec. Poté již můžete do bazénu bez obav skočit a užívat si příjemných chvilek v parném létě.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.